به گزارش افکارنیوز،سی‌و‌یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش امسال در مشهد و قزوین با حضور بیش از ۷ هزار شرکت کننده برگزار می‌شود.

از میان ۷ هزار شرکت‌کننده این دوره از مسابقات قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش به ۲ هزار نفر جوایز نفیسی اهدا می‌شود و یک راهپیمایی عظیم ۶ هزار نفری در دو شهر مشهد و قزوین با حضور دانش آموزان قرآنی شکل می‌گیرد.

طبق اخبار اعلام شده گستردگی مسابقات قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش در ارگان‌های دیگر دیگر وجود ندارد این مسابقات در رشته‌هایی چون حفظ، قرائت، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان و تفسیر، مفاهیم، انشای نماز، مداحی و … در دو حوزه خواهران و برادران برگزار می‌شود.

مسابقات در بخش دانش‌آموزان پسر، یکشنبه ۹ تیر با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز و تا سه‌شنبه ۱۱ تیر ادامه خواهد داشت و همچنین، مسابقات دختران نیز از جمعه ۱۴ تیر تا یکشنبه ۱۶ تیر در قالب برگزاری مسابقات و کارگاه‌های آموزشی است.

بعد از اتمام مسابقات قرآن دانش آموزی مدرسه‌ای و استانی مرحله کشوری این رقابت‌ها در رشته‌های قرائت، مداحی، مفاهیم و اذان قبل فراسیدن ماه رمضان، مردادماه در استان قزوین برگزار می‌شود که بر این اساس مسابقات ویژه آقایان از ۲۳ تا ۲۵ مرداد ادامه دارد و این رقابت ‌ا در رشته های دیگر همچون انشای نماز بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

همچنین، مسابقات کشوری دانش‌آموزان در بخش خواهران شامل رشته‌های قرائت، مداحی، مفاهیم و اذان نیز از ۲۸ تا ۳۰ مرداد برگزار می شود که مراسم اختتامیه این مسابقات نیز عصر ۳۰ مرداد به منظور تجلیل از برگزیدگان و رتبه‌های برتر برگزار می‌شود.