به گزارش افکارنیوز،

به نقل از سایت "فرات نیوز" آستان مقدس حضرت علی علیه السلام، با صدور بیانیه ای اعلام کرد: سید حبل المتین، دبیر کل آستان مقدس حضرت علی علیه السلام، و هیئت همراه، از آستان مقدس امام حسین علیه السلام دیدن کردند. این هیئت در این سفر با شیخ عبدالمهدی الکربلایی، نماینده مرجع تقلید و متولی آستان مقدس امام حسین علیه السلام و امنا و مسئولین آستان امام حسین و آستان حضرت عباس (ع) وآستان امام موسی کاظم (ع)  نیز دیدار کردند.

سید حبل المتین، در مراسم اهدای این لوح  تاریخی که با حضور شیخ عبدالمهدی الکربلایی و "علاء ضیاء الدین"، مدیر موزه امام حسین علیه السلام برگزار شد، گفت: ما این هدیه مبارک را به موزه امام حسین علیه السلام تقدیم می کنیم. این لوح، یک اثر تاریخی ارزشمند است که زیارتنامه امام حسین علیه السلام بر آن نوشته شده است.

وی افزود: قدمت این لوح ارزشمند به 1250 هجری قمری می رسد و ما آن را طبق رسوم واجب در چنین موقعیتهایی و به موجب نامه رسمی به موزه امام حسین علیه السلام، تقدیم می کنیم.

علاء ضیاء الدین، مدیر موزه امام حسین علیه السلام نیز گفت: امروز به دلیل اهدای این لوح نادر و نفیس و بسیار مهم، در تاریخ موزه امام حسین علیه السلام یک روز خاص و منحصر به فرد است. این لوح مبارک، از طلا بوده و با سنگهای قیمتی تزیین شده و حدود 200 سال قدمت دارد و از جایگاه ممتازی در موزه امام حسین علیه السلام برخوردار است.