به گزارش افکارنیوز،

در ابتدا مراسم محمدزاده مدیر کل اوقاف تهران پیرامون ماموریت این سازمان درخصوص مسئله وقف صحبت کردند.

محمدی درادامه درباره فعالیت های بقاع متبرکه گفت: بقاع متبرکه درزمینه فرهنگ ،نیروی فرهنگی و کالای فرهنگی فعالیت می کند ،البته این سال ها کالای فرهنگی که جز اعتقادات ما هستند از کشورهای دیگر وارد می شوند.

وی درخصوص چهلمین دوره مسابقات عنوان کرد:چهلمین دوره مسابقات قرآنی از امروز در تهران آغاز می شود ،در این مسابقات نزدیک به 200شرکت کننده حضور دارند که از این بین بیش از 100نفر در بخش برادران و 80نفر نیز در بخش خواهران حضور دارند.

وی افزود:در استان تهران مسابقات در دو بخش دانش آموزان و بزرگسالان برگزار می شود.

وی تصریح کرد : در رشته های مختلف حفظ قرآن کریم ،تلاوت تحقیق ،تلاوت ترتیل ،اذان ،دعا خوانی و مدیحه سرایی این مسابقات برگزار می شود البته از هنرهای قرآنی در مسابقات استفاده خواهیم کرد و کسانی که به مسائل هنری علاقه دارند می توانند در زمینه انیمیشن ،فیلم در مسابقات حضور پیدا کنند.

محمدزاده اظهار داشت: دعا های مشهوری که در ادعیه ها وجود دارد ،در مسابقات قرار گرفته است.

وی در خصوص تربیت مربیان قرآنی عنوان کرد: سازمان اوقاف در بقاع متبرکه به تربیت مربی حفظ قرآن می پردازداما متاسفانه ما با کمبود مربی مواجه هستیم ماتعهد تربیت یک میلیون مربی حافظ قرآن به نظام کشور داریم و در حال حاضر طرح تربیت مربی در شهر قم شروع شده است و قرار است در تهران ادامه پیدا کند.

گفتنی است چهلمین دوره مسابقات قرآنی از 16مرداد تا20مرداد ماه در دوبخش خواهران وبرادران امامزاده سید جعفر (ع) و حمیده خاتون (س) تهران برگزار می شود.