به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بهاری درباره صحبت کردن سر امام حسین(ع) روی نیزه در واقعه کربلا گفت: بعد از حادثه عاشورا وقتی سر امام حسین(ع) روی نیزه در حال حمل بود آیه "وَ سَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ" از زبان ایشان خارج می شد. به این معنی که "روزی خواهید دید چه اتفاقی برای کسانی که ظلم کردند رخ می‌دهد". این بیان پروردگار عالم است و نتیجه حادثه کربلا را نشان می‌دهد.

وی درباره این وعده پروردگار که از زبان اباعبدالله(ع) خارج شد افزود: انتقام حادثه کربلا روزی گرفته می‌شود، انتقامی که مختار گرفت انتقام اولیه است ولی قطعاً روزی می‌آید که به دست حضرت ولی عضر(عج) انتقام گرفته می‌شود.

این کارشناس علوم قرآنی درباره تبعات ظلم به ائمه اطهار(ع) اظهارکرد: برخی افراد که در طول تاریخ به اهل بیت پیامبر اسلام(ص) ظلم کردند نفرین شده اند، نفرین ائمه قطعا اتفاق افتاده و می افتد و برخی تا روز قیامت لعن شده‌اند. همان گونه که حضرت زینب(س) کوفه را نفرین کرده است امام صادق (ع) نیز می‌فرماید: "کوفه در آخر الزمان پایگاه ما اهل بیت است" همچنین از مدینه تعریف کردند در حالی‌که ما نفرین علیه مدینه هم داریم. بنابراین یا چیدن وقایع و سختی ها درکنار هم به نظر می رسد دعا و بندگی می تواند بسیاری مسائل را تغییر دهد.

حجت السلام والمسلمین بهاری تاکید کرد: اگر انسان دعا کند می‌تواند نفرین را رفع کند و پروردگار عالم رحمت بسیارش را به بندگانش ارزانی می کند. امام سجاد (ع) در پاسخ به یزید که پرسید: "آیا می‌توانم توبه کنم؟، فرمود : "بله، می‌توانی توبه کنی". درِ توبه حتی برای یزید هم بسته نشد پس معلوم است که صرف توبه بسیار ساده‌ اما دارا شدن توفیق توبه از سوی خداوند بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: در قرآن کریم به توبه اشاره شده است و یکی از توفیقات آن این است که خداوند اراده کند که بنده اش توفیق توبه را به دست بیاورد.