به گزارش افکارنیوز،

زنانی که در قرآن ، به خوبی از آنها یاد شده و نماد زنان خوب  معرفی شده اند ، چه کسانی هستند ؟ وچه ویژگی بارزی داشته اند ؟

 بر اساس آیه 11سوره مبارکه تحریر(وَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِّلَّذِ ینَ ءَامَنُواْ امْرَأَتَ فِرْعَوْنَ ...‌)و آیه 12 همین سوره  ( وَ مَرْیَمَ ابْنَتَ عِمْرانَ الَّتی‌ أَحْصَنَتْ فَرْجَها ...) ، 

آسیه بنت مزاحم ، همسر فرعون و مریم مقدس بنت عمران ، زنانی هستند که برای مومنین ، الگو واسوه معرفی شده اند .و خداوند متعال برای کسانی که ایمان آورده اند ، مثال به این دو بانوی با کرامت زده است .

آسیه بنت مزاحم این بانوی با ایمان، وقتی که معجزه ی حضرت موسی علیه السلام را دید، اعماق قلبش به نور ایمان روشن شد، و از همان لحظه به موسى ایمان آورد.

او پیوسته ایمان خود را مکتوم مى‌ داشت، ولى از آنجا که ایمان و عشق به خدای سبحان، چیزى نیست که بتوان آن را همیشه کتمان کرد، هنگامى که فرعون از ایمان او با خبر شد بارها او را نهى کرد، و اصرار داشت که دست از دامن آئین موسى ع بردارد، و خداى او را رها کند، ولى این زن با استقامت هرگز تسلیم خواسته فرعون نشد.                  

 سرانجام فرعون دستور داد دست و پاهایش را با میخ ها بسته، در زیر آفتاب سوزان قرار دهند، و سنگ عظیمى بر سینه او بیفکنند، هنگامى که آخرین لحظه‌ هاى عمر خود را مى‌ گذارند دعایش این بود" پروردگارا! براى من خانه‌ اى در بهشت در جوار خودت بنا کن و مرا از فرعون و اعمالش رهایى بخش و مرا از این قوم ظالم نجات ده"! خداوند نیز دعاى این زن مؤمن پاکباز فداکار را اجابت فرمود و او را در کنار بهترین زنان جهان مانند مریم قرار داد. چنان که در همین آیات در ردیف او قرار گرفته است.

بنابراین؛ویژگی این زن مومنه،این بود که به حضرت موسی ایمان آورد، و فرمانبردار و مطیع محض خداوند سبحان شده بود .

اما  حضرت مریم علیهاالسلام ؛علاوه بر اینکه از نظر ایمان، در سرحد اعلى قرار داشت، و از نظر عمل پیوسته مطیع اوامر الهى بود؛ یک ویژگی بارز دیگری داشته است، و آن پاکدامنی او  بوده است.