به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام حسینی استاد حوزه علمیه در مراسم که در مسجد الزهراء برگزار شد، گفت: در روایتی از امیرمومنان امام علی(ع) آمده یکی از گروه‌هایی که خداوند به حرمت آنها بلا را از مردم دفع می‌کند بچه‌هایی هستند که قرآن می‌خوانند.

وی افزود: شما بزرگترها گاهی در لفافه رفتارهای روزمره همین سور جزء 30 را با فرزندان خود کار کنید چراکه اینها برای شما و آنها برکت می‌آورد.

حجت‌الاسلام حسینی با استناد به روایتی از امام باقر(ع) اظهار داشت: کسی که قرآن می‌خواند با آن مشکلات قلبی خود را حل می‌کند، بنابراین بخشی شب را برای قرائت قرآن بیدار بمانید و تشنگی روح خود را با آن برطرف ‌کنید.

استاد حوزه علمیه در ادامه روایت امام محمد باقر(ع) بیان داشت: کسانی که با قرآن مانوس هستند برکات زیادی را دریافت می‌کنند، اگر امروز بلاهای مختلفی می‌آید نشان از کم توجهی به قرآن دارد.

وی گفت: زمانیکه مرحوم آیت‌الله بهجت از دنیا رحلت فرموند هنگام دفن ایشان برخی بزرگان اهل دقت یا اهل معنا در گوشه‌ای روی دست خود می‌زدند چراکه آنها می‌دانستند که برخی بلاها به واسطه این مرد الهی از جامعه دور می‌شد.

 حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه در مسجد و پس از نماز خود قرآن بخوانید، افزود: به واسطه قرائت قرآن توسط انسان‌های پاک شر دشمن و بلا دور از مردم دور می‌شود، خداوند به واسطه قرائت قرآن توسط انسان‌های پاک و اهل دل باران رحمت خود را می‌فرستد که این گروه افراد کم یاب هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید از خداوند بخواهیم که ما را با قلبی سالم؛ اهل قرائت، فهم و تدبر در قرآن قرار دهد.