به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین مرادی کارشناس علوم قرآنی درباره تاثیر حضور پیامبر اسلام (ص) بر شخصیت حضرت امام حسین(ع) گفت: سیدالشهدا (ع) 6 سال در کنار حضرت محمد(ص) زندگی کردند و بسیار مورد علاقه پیغمبر بودند. اصحاب نیز می دانستند که امام حسن و امام حسین (ع) محبوب پیامبر اسلام(ص) هستند و  حضرت نیز بارها در فرمایشاتشان فرموده اند که کسی که این دو امام را دوست داشته باشد مرا دوست می دارد و هرکس نسبت به آنان غضب کند با من غضب کرده است.

وی درباره روایات بسیاری که در باب فضایل حضرت سیدالشهدا(ع) مطرح شده بیان کرد: دعاهای اختصاصی درباره حضرت امام حسین(ع) از زبان حضرت محمد(ص) بیان شده که در یکی از معروفترین روایات از ایشان "حُسَیْنٌ مِنِّی وَأَنَا مِنْ حُسَیْنٍ" است.

این کارشناس علوم قرآنی درباره نام و کنیه امام سوم شیعیان توضیح داد: حضرت سیدالشهدا(ع) اباعبدالله است. در اعراب رسم این است که وقتی فرزندی متولد می شود کنیه ای برای آن انتخاب می شود که امام سوم شیعیان وقتی متولد شدند اسم او را اباعبدالله گذاشتند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی تواضع بالای امام حسین(ع) را یکی از ویژگی های ایشان دانست و تاکید کرد: روایت داریم که حضرت از جایی عبور می کردند. سفره ای را دیدند که فقرای مدینه مشغول خوردن غذا بودند. بر امام تعارف کردند و ایشان فرمودند خدا مستکبرین را دوست ندارند. از مرکب پیاده شده در کنار آن ها نشستند و به صرف غذا مشغول شدند.

مرادی در همین راستا خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) فرمودند من دعوت شما را قبول کردم حال شما هم باید دعوت مرا قبول کنید امام آنها را به منزل بردند و به رباب فرمودند هر آن چه طعام آماده کرده ای بیاور. در نتیجه امام از فقرایی که ایشان را مهمان کرده بودند به خوبی پذیرایی کردند.