به گزارش افکارنیوز،

حرم امام حسن عسکری(ع) و امام هادی(ع) در شهر سامرا این روزها در آستانه اربعین سیدالشهدا(ع) میزبان صدها هزار زائر ایرانی و خارجی است.

علاوه بر زائران ایرانی، زائرانی از کشورهای ترکیه، پاکستان، افغانستان، آذربایجان و کشورهای مختلف در قالب کاروان‌های زیارتی حرم امام هادی و امام حسن عسکری علیهم السلام را زیارت می‌کنند.

امسال چند کار مهم در سامرا انجام شده که برای زائران مشهود است. صحن‌های حرمین شریفین توسعه فیزیکی یافته و رفت و آمد و زیارت زائران بهتر از سال‌های گذشته انجام می‌شود.

برای زائرانی که از اربعین سال گذشته تاکنون به سامرا نرفته‌اند ضریح جدید قبور امامین عسکریین علیهم السلام چشم‌نواز است.

 

سامرا

موکب‌های بسیاری در نزدیکی حرمین عسکریین ایجاد شده که علاوه بر توزیع غذای گرم، خدمات درمانی، شست‌وشوی لباس زائران، واکس کفش‌ها، دوخت و دوز لباس‌ها و... به زائران ارائه می‌شود.

ایجاد این تعداد موکب در سامرا نسبت به سال‌های گذشته سابقه نداشته و در بین آنها موکب‌های ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان‌ها بیشتر بود.

در برخی ساعت‌ها خودروهای انتقال زائران تا نزدیکی حرمین شریفین هدایت شده و در پارکینگ بزرگی که آماده شده مستقر می‌شوند اما در پیک تردد زائران اجازه تردد خودروها تا نزدیک حرمین شریفین نمی‌دهند و زائران باید مسیر ۷ کیلومتری ورودی شهر را تا حرمین شریفین پیاده روی کنند.