به گزارش افکارنیوز،

سعید شمس کارشناس ارشد علوم قرآنی گفت: ماه ربیع الاول به جهت اینکه ماه ولادت پیامبر اکرم(ص) است، بسیار پرخیر و برکت است و از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: اینکه گاهی دیده می شود برخی افراد فعالیت هایی را برای بشارت دادن ورود ماه ربیع الاول به پیامبر اکرم(ص) انجام می دهند، باید گفت که این گونه اقدامات اشتباه است و صحت ندارد اما به طور کلی در این ماه رویدادهای خوبی رخ داده است.

این کارشناس ارشد علوم قرآنی تصریح کرد: لیله المبیت یکی از بزرگترین شب‌های تاریخ اسلام است که در ماه ربیع الاول رخ داده است و بر اساس این رویداد، در چنین شبی حضرت علی (ع) در بستر پیامبر اکرم (ص) خوابیدند و زمانی که مشرکان به قصد کشتن ایشان وارد منزلشان شدند، دیدند که فرد دیگری در بستر خاتم پیامبران (ص) خوابیده است و به همین جهت از کشتن ایشان صرف نظر کردند.

وی با اشاره به اعمال مورد سفارش در ماه ربیع الاول، اظهار کرد: در ابتدای ماه ربیع الاول زیارت پیامبر اکرم (ص) و روزه گرفتن به شکرانه سلامتی ایشان ، مورد تاکید قرار گرفته و از سویی دیگر، مبدأ تاریخ هجری قمری محسوب می شود.

شمس خاطرنشان کرد: همانطور که اشاره شد و بر اساس رسمی که گذاشته شده، چیزی با عنوان بشارت ماه ربیع الاول نداریم البته دعاها و روایت هایی برای آمدن این ماه وارد شده اما موضوعی با عنوان بشارت دادن این ماه به پیامبر اکرم (ص) ، مطرح نشده است.