به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی مدیر امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، درباره روند برگزاری مسابقات قرآن کریم اظهار کرد: سی و ششمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم از بیست و یکم تا بیست و پنجم فروردین در تهران برگزار خواهد شد. مسابقات امسال نیز به جهت فنی، تفاوت های چشمگیری با سال‌های گذشته دارد، که یکی از آن‌ها برگزار شدن مرحله مقدماتی آن به صورت غیرحضوری بود. ما امسال دیگر منتظر نشدیم که نمایندگان سایر کشورها به ایران بیایند و پس از ورود به ایران ارزیابی اولیه انجام شود، بلکه مرحله مقدماتی از ماه‌ها قبل ارسال آثار و ارزیابی از طریق فضای مجازی صورت گرفت و کمیته فنی ما مشغول داوری آثار ارسال شده بود.

وی در ادامه گفت: حدود ۶۵۰ اثر از ۸۴ کشور و مجموعا ۱۸۴ نفر در بخش بانوان، آقایان، طلاب، نابینایان و دانش آموزان در این دوره از مسابقات به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند و از بیست و یکم در مصلی بزرگ تهران در مرحله نیمه نهایی و نهایی به رقابت می‌پردازند.

مدیر امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: امسال فقط مرحله نهایی در مصلی برگزار می‌شود و ما چهار روز پر حجم و جذاب متسابقینی که به ایران آمدند را شاهد خواهیم بود.

وی  یادآور شد: مسابقات آقایان، نابینایان و دانش آموزان در پنج رشته حفظ کل و قرائت است که در بخش بانوان تنها رشته حفظ کل را داریم و در بخش طلاب علاوه بر رشته حفظ کل و قرائت، رشته خطابه های قرآنی را هم به آن اضافه کرده‌ایم، البته در کنار مسابقات روز بیست و پنجم فروردین همایش پژوهش‌های قرآنی نیز در شهر قم برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و پشت سر گذاشتن مرحله مقدماتی، قطعا رقابت‌هایی که امسال برگزار می‌شود جذاب‌تر از سال‌های دیگرست.