به گزارش افکارنیوز،

مصادف با ولادت با سعادت امام حسین (ع)، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق کفیل سخنران و کارشناس امور دینی، درباره ویژگی‌های یاران امام حسین (ع) و وصف آن‌ها اظهار کرد: یاران امام حسین (ع) سه ویژگی داشتند که یکی از آن‌ها حق‌پذیری بود. «فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ» خیلی از حرف‌ها را می‌شنیدند و اتفاقات را شاهد بودند، اما این صحابه پیرو حق بودند که حق چه می‌گوید. ما هم در گاهی اوقات حق را می‌پذیریم و قبول داریم، اما به آن عمل نمی‌کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: ویژگی دوم یاران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مسئولیت‌پذیری آن‌ها بود. یاران امام می‌دانستند که انتهای این همراهی شهادت است، اما حق را می‌داند و مسئولیت‌پذیر است.همچنین سومین ویژگی یاران امام حسین (ع) دوام همراهی با امام است. خیلی از افراد حق را پذیرفتند و به یاری امام حسین (ع) آمدند، منتهی از میانه راه بازگشتند و دوام نداشتند.

حجت الاسلام والمسلمین کفیل ادامه داد: اگر می‌خواهیم یار امام زمان (عج) باشیم، باید از کربلا و یاران امام حسین (ع) الگو بگیریم. حق مهدی (عج) فاطمه (س) است. بدانیم که باید برای ظهور حضرت (عج) کاری کنیم. نمی‌شود بی‌تفاوت باشیم. وقتی وارد وادی مهدویت شدیم، باید بمانیم، اما مانع دوام مهدویت حب دنیاست که به اجازه نزدیکی به وادی مهدویت نمی‌دهد.