به گزارش افکارنیوز،

 در این آیین که روز گذشته با حضور آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران، جمعی از مسوولان آستان قدس رضوی، علما و مادحین برگزار شد، دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری همایش شیرخوارگان در 45 کشور جهان از توجه روزافزون مردم جهان به این همایش مذهبی خبر داد.

داوود منافی پور گفت: در محرم سال 98 بالغ بر 6 هزار و 200 همایش شیرخوارگان حسینی در ایران و 45 کشور برگزار می شود که حدود 8 تا 10 میلیون نفر در آن شرکت می کنند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) یادآور شد: 72 کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در کشور و سه کارگاه در ترکیه، بحرین و عراق برپا شد که لباس ها را آماده و به همراه نذرنامه به 13 زبان به کشورهای هدف ارسال می کنند.

وی با اشاره به تلاش معاندین برای ضربه به این مراسم آیینی اظهار داشت: تنها در ایالات متحده آمریکا 112 فیلم کوتاه برعلیه این حرکت ساخته شده است. روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" ازاین سربازان کوچک امام زمان (عج) با عنوان بمب های خطرناک یاد کرده است.

منافی پور خاطرنشان کرد: در انگلستان با وجود اینکه مراسم قمه زنی را جلوگیری نمیکنند اما لایحه ای تدوین کردند در پارلمان برای منع برگزاری همایش های شیرخوارگان حسینی.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانسی در یک دانشگاه سعودی عنوان کرد: در پایان این کنفرانس طی بیانیه ای ضمن اینکه با تحریف تاریخ وجود حضرت علی اصغر(ع) را نفی کردند، از جهانی شدن این همایش اعلام ترس داشته اند.

همچنین در ادامه این مراسم چند تن از مادحین به روضه خوانی و ذکر مناقب حضرت علی اصغر (ع) پرداختند.

untitled

untitled

untitled

untitled

untitled