به گزارش افکارنیوز،

با توجه به توصیه‌های مؤکّد بهداشتی در شرایط کنونی که پیشگیری از خطر ابتلا به بیماری کرونا ضروری است، سازمان اوقاف و امور خیریه نیز باید تمهیداتی می‌اندیشید تا بتواند از سلامت آحاد جامعه صیانت کند.

اخبار مذهبی - سازمان اوقاف برای کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا در وهله اول توزیع هرگونه غذای نذری در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه را ممنوع کرد و با توجه به اینکه روزانه هزاران نفر به آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مشرف می‌شوند، به تمامی هیئت‌امنا و مدیران اجرایی این بقاع اعلام شده است روزانه در نوبت‌های مختلف، سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند و همچنین کفشداری‌ها را مرتباً ضدعفونی کنند.

حجت‌الاسلام نوروزپور - مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه- در این رابطه گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به جهت پیشگیری از بالا رفتن سرعت شیوع بیماری و بر اساس ابلاغیه معاونت فرهنگی سازمان اوقاف، تصمیم به محدود کردن بسیاری از تجمعات و مراسم‌های مذهبی در بقاع متبرکه سراسر کشور گرفته شده است.

وی ادامه داد: محدودیت‌ها برای حضور مردم در اماکن مقدسه بر اساس توصیه‌های وزارت بهداشت و تصمیم شورای تأمین استان‌ها صورت گرفته است که متولیان و هیئت امنای امامزادگان موظفند از آن تبعیت کنند و امیدواریم مردم عزیز کشورمان هم به این توصیه‌ها توجه کنند.