به گزارش افکارنیوز،

حرم امام علی (ع) در ماه مبارک رمضان به ویژه ایام شهادت امیرالمؤمنین (ع) هرساله مملو از جمعیت بود و زائرانی از کشورهای مختلف در شب‌های سرنوشت‌ساز قدر، در حرم علوی حضور یافته و علاوه بر احیای این شب‌ها، قرآن‌ها را بر سر گرفته و به نجوا می‌پرداختند.

اخبار مذهبی - اما امسال با شیوع ویروس  کرونا و اعمال محدودیت‌ها، نه تنها در عراق بلکه در سایر کشورها، ماه مبارک رمضان متفاوت از سال‌های گذشته است و با توجه به عدم امکان تردد بین شهری در عراق، حتی مردم این کشور نیز توفیق تشرف به نجف اشرف و زیارت امام علی (ع) را در این ایام ندارند.

 

 

با کنترل ویروس کرونا در عراق به نظر می‌رسید که اعتاب مقدسه عراق از نیمه دوم ماه مبارک رمضان بر روی زائران شهرهای مختلف عراق باز شود، اما مسؤولان و استاندار نجف از اعمال محدودیت‌ها حتی در ایام شهادت امیرالمؤمنین (ع) خبر داده و ‌گفته‌اند که از پذیرش و استقبال زائران داخلی و خارجی در این ایام معذور هستند.

 بر همین اساس، همچنان امکان تشرف به نجف برای مشتاقان زیارت امام علی (ع) وجود ندارد و تنها مجاوران این حرم مقدس و مردم نجف، می‌توانند در این ایام به حرم علوی مشرف شوند.

البته هنوز تولیت و متولیان حرم علوی درباره برپایی یا عدم برپایی مراسم سوگواری شهادت امیرالمؤمنین (ع) و احیای شب‌های قدر تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند و قرار است در روزهای آینده تصمیم نهایی در این باره اعلام شود.