رمضان امسال هم تمام شد  و عید فطر از راه رسید. ماهی که نزد خدا بهترین ماهها، و روزهایش بهترین روزها، و شبهایش بهترین شبها، و ساعاتش بهترین ساعتها بود . ماهی که درهای آسمان و درهای بهشت و رحمت باز بود، و درهای دوزخ بسته ، و عبادت در آن از عبادت هزار ماه بهتر بود. و به نقل از امام حسن مجتبی(علیه السلام) میدانی برای مسابقه آفریدگان بود تا به وسیله فرمانبُرداری از خدا، به سوی رضای الهی سبقت بگیرند. گروهی پیش افتاده، برنده شدند و گروهی هم عقب مانده، محروم گشتند."

اخبار مذهبی- گویی که قبل از این یک‌ماه مشغول بازیها و سرگرمی های دنیوی خودمان بودیم، بیخیال همه چیز ، آنقدر که کثیفی و شلختگی خودمان را یادمان رفته بود، اما تو آمدی و دستمان را گرفتی و وارد مهمانی خودت کردی ، در این سی روز و سی شب ، دست و بالمان را در حوضچه زلال بندگی شستی و پاکمان کردی، به هر بهانه ای به ما ثواب دادی ، خوابمان عبادت ، نفس کشیدنمان تسبیح ، و یک آیه قرآن خواندنمان معادل یک ختم قرآن بود.

"اَلْحَمْدُ لِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَ لَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلاَنَا"

چه مهمانی خوبی بود و چه میزبانی خوبتری . خدایا شکرت به خاطر دعوت به این مهمانی با برکت؛ شکرت به خاطر توفیق سحرها و افطارها؛ به خاطر توفیق به جا آوردن طاعات و عبادات؛ به خاطر سی روز دست در دست تو داشتن ؛ سی شب در آغوش تو بودن؛ و سی سفره طعم و مزه نعمتهایت را چشیدن.

عید فطر 99

و حالا در انتهای این ماه، صدای خنده هایت را میشنوم، مثل همه میزبانهایی که موقع خداحافظی تا دم درب خانه بدرقه ات میکنند ، آمده ای و میگویی خوش آمدید ، باز هم تشریف بیاورید خوشحال میشوم . دعاهایم را شنیده ، گریه هایم را دیده و به آنچه فکر میکردم محال است برآورده شود، لبخندی مستجابانه و از سر لطف می زنی .

خداوندا ! هم اکنون که قرار است همه چیز به نرخ عادی قبل برگردد و محاسبه شود ، کمکمان کن تا این سبکی روح و این پاکی نفس را نگهداریم و این لذت و حلاوت مناجات و بندگی در جانمان ته نشین شود و کم کم به فطرت پاک خودمان برگردیم و فطرمان مبارک شود. مبادا که از زیانکاران و محرومان باشیم .

میگویند وقتی هلال ماه شوّال نمایان شد، فریاد فرشتگان برخاسته می شود که ای مؤمنان، بیایید و جوایزتان را دریافت کنید؛ باشد که امروز مهر قبولی ات بر نامه اعمال رمضانمان خورده شود و آمرزیده شویم .

"عید سعید فطر"، برای آنانی "عید" خواهد بود که از خود به خدا و فطرت حقیقی خود برگشته اند، و از وساوس شیطان به آغوش رحمان و رحیم پناه آورده اند؛ برای کسانی "سعید" است که سعادت همراهی با ماه ضیافت الله را درک کرده ،و با غفلت و گناه از مهمانی دوست دور نشده باشند ؛و برای گروهی "فطر" حقیقی متجلی خواهد شد که از مسیر صحیح فطرت، منحرف نشده و روزه وصل را با قوت «توجه به غیر خدا» و «دوستی غیر دوست» افطار نکرده باشند.

میخواهم دعای پایانی ام همان قنوت نماز عیدفطر باشد که بهترینها را یادمان داده ای تا از خودت بخواهیم:

ِ أَسْأَلُکَ بِحَقِّ هَذَا اَلْیَوْمِ الَّذِی جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمِینَ عِیداً وَ لِمُحَمَّدٍ صَلَّی اللَّهِ عَلَیْهِ وَ آلِهِ ذُخْراً وَ شَرَفاً وَ کَرامَةً وَ مَزِیداً أَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تُدْخِلَنِی فِی کُلِّ خَیْرٍ أَدْخَلْتَ فِیهِ مُحَمَّداً وَ آلَ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تُخْرِجَنِی مِنْ کُلِّ سُوءٍ أَخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّداً وَ آلَ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ اَللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ خَیْرَ مَا سَأَلَکَ مِنْهُ عِبَادُکَ الصَّالِحُونَ وَ أَعُوذُ بِکَ مِمَّا اِسْتَعَاذَ مِنْهُ عِبَادُکَ اَلْمُخْلِصُونَ ... آمین

صفورا ترقی