به گزارش افکارنیوز،

فاطمه مهدویانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه مرکزی - در خصوص میزان اهدای خون در ایام نوروز در استان اظهار کرد: در ایام نوروز هزار و 336 نفر به مراکز خونگیری مستقر در اراک و ساوه مراجعه کردند.

 

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 11 هزار و هفت نفر خون خود را اهدا کردند، افزود: از این تعداد 241 نفر برای اولین بار خون خود را اهدا کردند و 65 نفر از این افراد خانم بوده‌اند.

 

مهدویانی با بیان اینکه میزان اهدای خون در نوروز 95 نسبت به نوروز 94 در استان مرکزی 4.5 درصد رشد داشته است، گفت: این تعداد خونگیری تنها در اراک و ساوه و یک روز در تفرش صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد: از 11 هزار و هفت واحد خونگیری صورت گرفته هزار و 846 واحد فرآورده‌های خونی در مراکز درمانی تحت پوشش در استان توزیع شده است که نسبت به نوروز سال گذشته میزان توزیع 52 درصد رشد داشته است.

 

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی اضافه کرد: در این بازه زمانی 300 واحد خون نیز به تهران ارسال شده است.

 

وی درخصوص میزان اهدای خون در سال 94 در استان مرکزی گفت: در سال گذشته 51 هزار و 449 نفر برای اهدای خون به مراکز خونگیری مراجعه کردند که از این تعداد 43 هزار و 81 نفر موفق به اهدای خون شدند.

 

مهدویانی افزود: از واحدهای خون اهدا شده بیش از 100 هزار واحد فرآورده‌های خونی تولید شده است که 14 هزار 681 واحد به خارج از استان ارسال شد، مابقی در استان استفاده و بخشی نیز به پالایش و پژوهش ارسال شده است.