به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا نعمت‌زاده صبح امروز در دیدار با آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس پرداخت 3 هزار میلیارد ریال مشوق مالیاتی به فعالان صادراتی درخواست شده که در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی این مشوق‌ها به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: با پرداخت این مشوق خدمات ارزنده‌ای به فعالان صادراتی ارائه می‌شود که در این صورت می‌توان به افزایش صادرات امید بست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ارتقای جایگاه صادرات غیرنفتی و جلوگیری از خام‌فروشی نفت و معادن لازمه پیشرفت و توسعه صنعتی و رونق تولید است، خاطرنشان کرد: ساماندهی تولید و تقویت اصولی این بخش یکی از راهکارهای موثر در بهبود وضع اقتصادی کشور است که مقام معظم رهبری نیز تاکید ویژه‌ای بر آن دارد.

نعمت‌زاده افزود: ساماندهی تولید و تقویت اصولی این بخش جز با حمایت و تقویت واحدهای صنعتی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های انسانی و امکانات موجود در بخش‌های دولتی و خصوصی امکان‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: دولت با عزم جدی به دنبال تحقق فرامین رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی است، اما بنیه مالی لازم را برای انجام این کار ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه هم‌اکنون حجم بالایی از منابع کشور در پرداخت یارانه‌ها صرف می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر 42 میلیون نفر در کشور یارانه دریافت می‌کنند و می‌توان گفت میزان پرداختی یارانه به مردم 1.5 برابر بودجه عمرانی کشور است و دولت چاره‌ای جز پرداخت ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت برقراری عدالت اجتماعی، کاهش مصرف انرژی، ایجاد اشتغال و صرف منابع در تولید را از مهم‌ترین سیاست‌های دولت عنوان کرد.