به گزارش افکار نیوز منطقه مرکزی، وی ابراز کرد: ترک " بوی سیب" در سال 83 در آلبوم ماه غریب و با تنظیم بهنام صفوی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم اجرا شد.

عبدلی افزود: " بوی سیب" در آن سال با استقبال خوب مردم مواجه شد به طوری که این استقبال به گواه آهنگ های پیشواز ایرانسل و همراه اول همچنان ادامه دارد.

این خواننده با اشاره به بازخوانی قطعه " بوی سیب" در سال جاری، ابراز کرد: این قطعه امسال و در آستانه فرا رسیدن ماه محرم بنا بر درخواست مخاطبان مجدد با تنظیم نادر طاهری بازخوانی شد.

عبدلی در ادامه با اشاره به مشکلات خوانندگان، هنرمندان و موزیسین های اراکی اظهار داشت: عدم حمایت مسئوولان ذیربط از هنرمندان اراکی، برگزاری کنسرت های غیر بومی ها به صورت متوالی و گاهی متقارن با کنسرت های هنرمندان بومی از جمله مشکلات و دغدغه های هنرمندان عرصه موسیقی در استان مرکزی و شهر اراک است.

وی با بیان اینکه مسئوولان ارشاد استان مرکزی باید بیش از پیش از هنرمندان عرصه موسیقی این استان حمایت کنند، ادامه داد: کنسرت های خوانندگان بومی در اراک لغو می شود و به جای آنها پشت سرهم کنسرت های خوانندگان تهرانی برگزار می شود و این ظلم در حق هنرمندان بومی این استان است.

این هنرمند با اشاره به اینکه طی جلسه ای با حضور رئیس انجمن موسیقی مقرر شد فصلی یک کنسرت غیر بومی در اراک برگزار شود، گفت: بعد از اعلام این طرح و از انتهای ماه رمضان سال جاری تا حدود دو هفته پیش به صورت متوالی شاهد زدن بنرهای برگزاری کنسرت غیربومی ها در اراک بودیم.

عبدلی افزود: ما نمی گوییم غیر بومی ها به اراک نیایند و کنسرت برگزار نکنند اما می خواهیم این کنسرت ها با برنامه و به گونه ای برگزار شوند که حقی از هنرمندان بومی نیز ضایع نشود و آنها نیز دلسرد نشوند.

وی اظهار داشت: وقتی کنسرت های غیر بومی در اراک کمتر برگزار شود خواه ناخواه حمایت ها از هنرمندان بومی نیز بیشتر می شود.

این خواننده تصریح کرد: بیشترکنسرت های تهرانی ها در سال جاری در اراک به دلیل ناتوانی و عدم تخصص کنسرت گذار با شکست مواجه شد اما باز هم نمی دانم که چه اصراری به برگزاری کنسرت به این شیوه در اراک وجود دارد.

عبدلی با بیان اینکه مگر اراک چقدر ظرفیت و جمعیت دارد که این تعداد کنسرت در فواصل زمانی کم در آن برگزار می شود، بیان داشت: شهر اراک دارای هنرمندان خوبی است که بسیاری از آنها در تهران و در گروه های موسیقی خوش درخشیده اند اما متاسفانه در شهر خودشان همین هنرمندان غریب مانده اند.

وی ابراز کرد: باید فرهنگ حمایت از هنرمندان بومی مانند شهرهای اصفهان و همدان در اراک نیز توسط مسئوولان و مردم نهادینه شود تا جوانان هنرمند سرخورده و مایوس نشوند.

این خواننده گفت: ارشاد هیچ حمایتی جز دادن سالن برای اجرای کنسرت را از هنرمندان اراکی ندارد و این حمایت واقعا در شان این استان و هنرمندان و مردم آن نیست.

عبدلی یادآور شد: حتی بسیاری از روابط عمومی ها هم برای دادن پول به هنرمندان تهرانی دغدغه ای ندارند، اما همین افراد با اینکه مبلغ بسیار کمتری از آن مبلغ را به هنرمندان اراکی برای اجرای برنامه پرداخت می کنند باز هم از هنرمندان غیر بومی استفاده می کنند.

وی اظهار داشت: نگاه دم دستی به هنرمند بومی، عدم حمایت از هنرمندان و در واقع اصطلاح مرغ همسایه غاز است باعث شده تا هنرمندان خوب استان مرکزی از این استان مهاجرت کنند.

این هنرمند خاطرنشان ساخت: هنرمندان نیز مانند سایر مردم جامعه نیازهای مالی دارند و این نیازها باید تامین شود.