به گزارش افکارنیوز،

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری 6نفر از اعضای یک باند کلاهبرداری 32 میلیاردی ریالی با 247 فقره چک برگشتی خبر داد.

سردار کیومرث عزیزی، با اشاره به ارجاع چند فقره پرونده کلاهبرداری از دادسرای شهرستان ساوه با موضوع کلاهبرداری، موضوع برای بررسی تخصصی به تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان ارجاع شد.

 وی افزود: با تحقیقات گسترده مشخص شد این افراد با  راه اندازی و تاسیس یک شرکت پخش مواد غذایی، اقدام به تبلیغات گسترده در سطح شهرستان ساوه کرده و اگر چه این افراد به ظاهر در امر خرید و فروش مواد غذایی فعالیت داشته اند اما در عمل هر چیزی اعم از آهن الات، ضایعات، غلات، ایزوگام و حتی مصالح ساختمانی را خرید کرده و در قبال آن چک مهلت دار به کسبه می دادند که بعد از مدتی فروشندگان کالاها متوجه می شوند که چک ها، سرقتی، بلامحل و یا فاقد اعتبار است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در روند تحقیقات یک نفر از افرادی که دسته چک های بلامحل به نام وی بود، شناسایی شد و با هماهنگی دستگاه قضائی تیمی از ماموران انتظامی به محل زندگی مظنون اعزام و موفق شدند متهم را در فرودگاه دستگیر کرده و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی ساوه انتقال دهند.

وی با اشاره به معرفی فرد دستگیر شده به زندان، افزود: در ادامه تحقیقات، کارآگاهان و مراجعه مالباختگان، اعضای دیگر این باند هم در شهرهای زنجان، قرچک ورامین و تهران شناسایی و دستگیر شدند .