به گزارش افکارنیوز،

بعد از ظهر دیروز (جمعه)٬ دو نفر از اهالی برای شنا به ساحل محمد آباد رفتند که عدم آشنایی به منطقه و فنون شنا باعث غرق یک نفر از آنان شد.

 

امید ذاکری خواهان بخشدار لیردف در گفتگو با مکران نیوز گفت:مردم محلی با اطلاع از واقعه بلافاصله به محل رفته با کمک جوانان منطقه یک نفر از آنان پیدا و عازم بیمارستان خاتم النبیاء جاسک نمودند و نفر دوم بنام احسان پیروزاده 18 ساله فوت و جسد آن چند ساعت بعد با همکاری مردم در منطقه ساحلی روستای عبد بخش لیردف پیدا شد.

 

ذاکری خواهان افزود:این دو جوان که هر دو اهل منطقه سرباز استان سیستان و بلوچستان و از کسبه بازارچه لیردف بودند بدون بررسی و مشورت با مردم بومی ، بدلیل مواج بودن دریا و وجود سفره ماهی های خطرناک در ساحل این موقع از سال فصل مناسبی برای شنا نمی باشد، در دریا اقدام به شنا می کنند که به دلیل عدم آشنایی به محیط دریا و فن شنا در دریا غرق شدند.

 

بخشدار لیردف ضمن ابراز تاسف از این واقعه و تسلیت به خانواده پیروزاده از جوانان خواست در صورت مراجعه برای شنا به محلهای امن و با تجهیزات لازم مراجعه کنند.

 

لازم به ذکر است،همه ساله و با فرا رسیدن فصل بهار و تابستان به دلیل متلاطم بودن دریا و بی اطلاعی برخی مردم و مسافران از وضعیت جغرافیایی ساحل و دریا شاهد اتفاقات مشابهی هستیم،همچنین نبود نجات غریق و نیروهای امداد در منطقه یکی دیگر از عوامل جان باختن این عزیزان می باشد.