به گزارش افکارنیوز،

کارخانه‌‌های تولید آسفالت یکی از منابع تولید آلودگی هوا هستند و نقش مخربی در انتشار ذرات معلق و سایر آلودگی ها در هوا دارند.

 

با توجه به گسترش و توسعه صنعتی جامعه و اجرای طرح‌های هادی و دیگر طرح‌های توسعه‌ای در شهرها و روستاهای شهرستان نیاز به کارخانجات تولید آسفالت امری ضروری است و باید فعالیت‌های تولیدی بدون وقفه صورت بپذیرد.

 

اما گویا آنچه در رویدادهای مخرب زیست محیطی ناشی از تولید آسفالت در غربی‌ترین کارخانه شهرستان عدم نظارت‌ها یا آبکی بودن مجوزهای صادر شده بیشتر به چشم می‌خورد زیرا بنابر آنچه مرتضی دهقانی رئیس اداره محیط زیست شهرستان پارسیان در گفتگو با خبرنگار هرمز عنوان کرد این کارخانه مجوزهای لازم زیست محیطی را دریافت کرده و اگر چنین باشد علی القاعده نباید اینگونه آلودگی‌هایی تولید شود.

 

آسفالت مجموعه‌ای است که از چندین ترکیب شیمیایی تولید و هر کدام از منبع جداگانه‌ای تولید می‌شوند لذا انتشار آن در محیط زیست باید با دقت بیشتری پیگری شود تا خدا ناکرده توسعه محیط شهری و روستایی به رکود جمعیت در شهرها و روستاها تبدیل نشود و مردم مجبور نشوند به دلیل آلودگی جلای وطن کنند و در محیط دیگری مجبور به زندگی شوند.