به گزارش افکارنیوز،

عزیزالله کناری با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای سیاست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مصوبات کمیسیون استان مبنی برمبارزه هوشمندانه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با سرباندهای و محموله های بزرگ قاچاق، ماموران اداره کالای قاچاق انتظامی استان با پیگیری خبری مبنی بر انتقال یک محمول قاچاق با اسناد جعلی از گمرک شهید رجائی، موفق به شناسایی و کشف یک محموله کانتینری ۴۰ فوت کالای قاچاق ترخیص شده از گمرک شهید رجایی در ایست و بازرسی شهید میرزایی بندرعباس شدند.

 

وی افزود: محموله یاد شده به نام درپوش شیشه ای اظهار و از گمرک شهید رجایی ترخیص شده بود.

این کانتینر شامل ۶۸۱ کارتن ۱۰ عددی ظروف سرامیکی به ارزش حدود ۲ میلیارد تومان است که در یک دستگاه کانتینر ۴۰ فوت با پلمپ گمرکی در حال انتقال به تهران بود.

 

به گفته کناری، محموله مزبور با توجه به اظهار خلاف واقع با تعرفه ۷ درصد ترخیص شده بود در حالی که تعرفه صحیح آن ۱۴۶ درصد است. عدم امکان کنترل فیزیکی کالاهای اظهارشده در گمرکات استان و کشور به دلیل نبود امکانات هوشمند دید درون کانتینر عامل اصلی سوء استفاده قاچاقچیان برای عبور کالاهای قاچاق خود از مبادی رسمی بوده است.

 

دبیر کمیسیون استان هرمزگان گفت: همچنین ماموران انتظامی شهرستان بندرخمیر این استان نیز موفق شدند پس از انجام کار اطلاعاتی یک کامیون پوشاک قاچاق از یک واحد انبار در روستای درگور شهرستان مزبور کشف کنند. این محموله قرار بود به شهرستان های جنوبی استان فارس انتقال داده شود.