به گزارش افکارنیوز،

محمد رستمی فرمانده انتظامی شهرستان بستک در بیان اقدامات طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مقابله با قاچاق کالا در سطح شهرستان گفت: در ماه جاری سه مورد اقدام مهم و ویژه در این راستا صورت گرفت که توقیف دو دستگاه کامیون حامل 23 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال یکی از آنها بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بستک افزود: کشف دو محموله بار چوب و فیبر چوبی قاچاق اقدام دیگر این فرماندهی بوده است که در این مورد ماموران انتظامی شهرستان حین گشت زنی و کنترل محورهای مواصلاتی به دو دستگاه تریلر مشکوک شده و پس از توقف و بررسی بار این دو دستگاه تریلر، 25 تن تخته چوب و 23 تن فیبر چوبی غیر مجاز کشف شد.

این مسئول انتظامی همچنین به کشف 15 تن چوب قاچاق درختان جنگلی از یک دستگاه کامیون بنز اشاره و تصریح کرد: ارزش ریالی هر دو محموله بار قاچاق چوب کشف شده در مجموع یک میلیارد و 550 میلیون ریال برآورد شده است.

وی همچنین افزود: با انجام دو عملیات جداگانه، بیش از یک و نیم میلیون نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش 980  میلیون ریال کشف شد.

رستمی ادامه داد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در شش ماه نخست سال جاری در توقیف کالای قاچاق، شاهد رشد ۲۲۵ درصدی بودیم که اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده به قاچاق، در سطح شهرستان ادامه پیدا خواهد کرد.

وی یادآور شد: شهرستان بستک یک درصد از جرائم استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است که این نشان از امنیت بالا در سطح شهرستان می باشد و همچنین با قدردانی از همکاری خوب شهروندان با پلیس گفت: یکی از رسالت های نیروی انتظامی، برقراری نظم و امنیت عمومی است و پلیس با تمام توان و اقتدار در این راه گام برمی دارد.