به گزارش افکارنیوز،

محمود ملکپور عصر امروز در جمع مسؤولین شهرستان بندرلنگه اظهار داشت: متاسفانه در بندرلنگه ساختار توسعه نداریم و ما به هر صورت باید این ساختار را انجام دهیم در خیلی از جاها برند‌سازی کردند برلای مثال در شهرستان حاجی آباد بحث صادرات پیارم به‌عنوان برند خاص خودشان و در شهرستان میناب بحث لیمو و انبه به‌عنوان برند در صادرات خودشان استفاده کردند و ما به‌دنبال برند تجاری در بندر لنگه نبوده‌ایم .

وی افزود: کدام کار می‌تواند در بندرلنگه فعلیت داشته باشد و اشتغال ایجاد کند ما بحث اشتغال را با کار آفرینی اشتباه گرفته‌ایم کمترین توجه به بنگاه‌های اقتصادی کردیم که در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

مدیر عامل شهرک صنعتی بندرلنگه اضافه کرد: ما به آن صورت نیروی بیکار در بندرلنگه نداریم و اغلب بیکاران ما نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی هستند که عملا سیستم نظام آموزشی و خانواده به آن‌ها کارآفرینی یاد نداده و منتظر استخدام آن‌ها در ادارات هستند و متاسفانه این چرخه معیوب از خانواده شروع می‌شود.

مدرس دانشگاه علمی وکاربردی بندرلنگه بیان داشت: متاسفانه نیروهای بیکار دارای مهارت نیستند ما در شهرک صنعتی دنبال نیروهای ماهر در خدمات صنعتی هستیم ولی متاسفانه نیرویی با این مهارت‌ها نداریم و کاش بودجه‌ها صرف آموزش نیرو شود خیلی از بانک‌ها این تسهیلات را دادند ولی بالای 70 درصد تسهیلات با انحراف واگذار می‌شود و آن را هدر می‌دهیم باید حهت‌دهی جلسات و نشست‌ها را به طرفی ببریم که اتلاف وقت و نیرو نشود و بتوانیم از خروجی جلسات چیزی دستگیرمان شود.

وی اضافه کرد: باید خلاقیت ایجاد کنیم و برند‌سازی کنیم خروجی جلسات را استخراج کنیم ما آمارهایی را می‌دهیم که گاها به آن‌ها اعتقاد نداریم و تا زمانی که بانک صنعت و معدن در بندرلنگه ایجاد نشود و وام‌های ارزان به صنعت پرداخت نکنند باز هم مشکل داریم.

مدیر عامل شهرک صنعتی بندرلنگه در پایان یاد آور شد: ما بانک عامل، پشتیبان صنعت و صنایع نداریم و بانک‌ها با سود بالا و ضمانت‌های سنگین نفس صنعتگران را گرفته است، در تامین سرمایه دولت باید سعی کند وام‌های ارزان دهد براساس آمار 5 استان توانستند از مزایای تسهیلات ارزان بهره‌مند شوند ولی استان هرمزگان هیچ سهمی نداشته است.