به گزارش افکارنیوز،

محمد محسنی،مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در جمع خبرنگاران با اشاره میزان سفرهای دریایی در بنادر تحت مدیریت اداره بنادر شهید باهنر گفت: از ابتدای سال جاری تا ابتدای آبان ماه، یک میلیون و821 هزار و719 نفر مسافر  جابجا شدند که رشد 2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه  عمده ترددها از طریق بندر شهید حقانی صورت گرفته است، اظهار کرد:از ابتدای سال جاری تاکنون، 5 هزار و 944 فروند شناور در بنادر شهید باهنر، جاسک و تیاب پهلو گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 27 درصد رشد را نشان می دهد.

محسنی افزود: در هفت ماهه سال جاری بالغ بر یک میلیون و 135 هزار و 894 تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق استان تخلیه و بارگیری شده که از این میزان، 800 هزار و 100 تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و 335 هزار و 794 هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته که در بخش نفتی 28 درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد:در سال جاری 619 هزار و 366 تن کالای غیر نفتی و 97 هزار و 825 تن کالای نفتی از این بنادر صادر شد که در بخش نفتی 45 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه 61 هزار و 359 تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق هرمزگان شده است،افزود: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی یاداور شد:عمده کالاهای وارداتی شامل برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری است که این محموله ها پس از طی شدن تشریفات گمرکی، از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری 405TEU کانتینر طی سال جاری با افزایش 57 درصدی خاطر نشان کرد:طی هفت ماهه نخست امسال 36 هزار و 761 دستگاه خودرو از طریق این بندر ترانزیت شده است.