به گزارش افکارنیوز،

امیر دریادار حبیب‌الله اظهار داشت: سواحل مکران از مهم‌ترین سواحل کشور محسوب می‌شود، چون ما را به چهار گوشه جهان وصل می‌کند.

 

وی افزود: متاسفانه به خواست استعمار، ما در سال‌های قبل از انقلاب، از دریا و سواحل مکران دور ماندیم و به همین خاطر مهم‌ترین ساحل‌مان اکنون محروم‌ترین ساحل کشور است.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: به تدبیر مقام معظم رهبری امروز اقدامات ارزشمندی در این مناطق انجام گرفته است و بخش‌هایی از این آبادانی‌ها برعهده نیروی دریایی است و امروز به برکت این تدبیر، ده‌ها هزار نفر از کارکنان و خانواده‌های نیروی دریایی در سواحل مکران مستقرند.

 

وی با بیان اینکه ساخت و سازها در جاسک بسیار پیشرفت کرده است، افزود: نیروی دریایی بزرگ‌ترین موج‌شکن ایران را در جاسک احداث کرده و اکنون مشغول ساخت اسکله‌هایش هستیم.

 

امیرسیاری تصریح کرد: برنامه ساخت حدود 4 هزارخانه سازمانی را در دستور کار داریم که بیش از یک‌هزار واحد آن تا پایان سال دیگر ساخته می‌شود و امروز صبح 200 واحد مسکونی ساخته شده را در منطقه دوم ولایت تحویل کارکنان می‌دهیم.

قابل ذکر است که پیش از این 400 تا 500 واحد ساخته شده است.

 

وی بیان کرد: در منطقه سوم ولایت در کنارک نیز به همین ترتیب موج شکن کامل شده، اسکله‌ها ساخته و شهرک‌های مسکونی احداث شده و خانواده‌های در آنجا مستقر هستند.

 

فرمانده نداجا عنوان کرد: ما علاوه بر این یک پایگاه دریایی در میناب، یک پایگاه دریایی در مکران، یک پایگاه دریایی در پسابندر و  یک پایگاه کوچک در سیریک و یک پایگاه  کوچک در راس کوه خواهیم داشت. برکت کار ما در این است که در هر منطقه که حضور داریم به محرومیت‌زدایی نیز می‌پردازیم.