به گزارش افکارنیوز،

به نقل از نافع؛ حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در خطبه های آیین سیاسی، عبادی این هفته شهر مریانج تصریح کرد: درست است که برخی مسئولان دولت با سران فتنه رودربایستی دارند، اما حق ندارند بر پیشانی کسانی که در کشور آتش روشن کردند؛ بوسه بزنند.

وی اظهار کرد: فتنه گران در ردیف داعش قراردارند زیرا امنیت کشور را به خطر انداخته و مردم را فریب دادند؛ هر چند مردم بلافاصله برگشته و در آغوش انقلاب جای گرفتند.

 حجت الاسلام رستمی خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت مقداری عقل و تدبیر به خرج داده  و خط و مرز خود را با فتنه گران روشن سازد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان همدان افزود: دولت به جای اینکه از قوه قضائیه بخواهد افرادی که به سفارت عربستان حمله کردند را معرفی کند؛ وقت خود را صرف خدمت به مردم کرده و مسائل اصلی کشور را که اقتصاد مقاومتی، رکود و گرانی است را ببیند.

حجت الاسلام رستمی اضافه کرد: فلسفه انقلاب خدمت به مردم است و دولت باید پاشنه کشیده در یک سال آخر باقی مانده از عمر خود به این کار بپردازد.

 وی خاطرنشان کرد: آمریکا دشمن قسم خورده ایران است، اما امروز برخی در داخل کشور به شیطان دل بسته و به دنبال بزک کردن چهره او هستند درحالیکه آمریکا و اسسرائیل منشا جنایت های بزرگی در جهان هستند.

حجت الاسلام رستمی بیان کرد: خدا کسانی که چهره دشمن را بزک کرده و می خواهند به جوانان بگویند که آمریکا،ف دوست داشتنی است را به راه راست هدایت کند زیرا او هرگز دست از دشمنی با ما بر نمی دارد.

وی گفت: امروز دشمنان به دنبال ایجاد ناامنی در کشور هستند، اما کشور اهل بیت به برکت اهل بیت و رهبری فرزانه و تلاش سپاه و نیروهای امنیتی در آرامش به سر می برد.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به روز قدس نیز گفت: این روز از برکات نظام بوده و راهپیمایی روز قدس نشانگر قدرت اسلام است و براساس قرآن، هر مسلمانی وظیفه ایستادگی در برابر ظالم را دارد.

وی با اشاره به اینکه قرآن می فرماید هر مسلمان به هر صورت که بتواند باید جهاد کند، افزود: حضور در راهپیمایی روز قدس، جهاد زبانی است و شعار "نه غزه نه لبنان" در برابر این همه فجایع رخ داده برخلاف اسلام است.

حجت الاسلام رستمی بیان کرد: امروز ثروت نفتی سرزمین حجاز در اختیار طاغوت بوده و کشورهای منطقه از او حمایت می کنند، اما جبهه مقاومت جز ایران حامی ندارد و باید علاوه بر جهاد زبانی به قدر توان به جبهه مقاومت کمک مالی داشته باشیم.

امام جمعه مریانج با اشاره به فرا رسیدن هفته حقوق بشر آمریکایی نیز گفت: این هفته یادآور حادثه 6 تیر و مجروحیت رهبر معظم انقلاب، شهادت شهید بهشتی و حمله به هواپیمای مسافربری ایران از طرف آمریکا است.

حجت الاسلام رستمی با تاکید بر بهره گیری هرچه بیشتر از روزهای باقیمانده ماه رمضان نیز گفت: رمضان ماه خودسازی است و باید از فرصت باقیمانده و همچنین عید سعید فطر بهره گرفت.

 وی بر قرائت فرازی زیبا از صحیفه سجادیه در وداع با ماه رمضان در مساجد، طلب حج در دعاهای رمضان و حضور باشکوه در نماز عید سعید فطرتاکید کرد.

 

دشمن خطا کند تنگه هرمز را گورستان ناوهایش می‌سازیم

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مریانج گفت: روز قدس روز ایستادگی در برابر صهیونیسم جهانی است زیرا امروز منشا فجایع و جنایات مختلفی بر ضد ملت های مسلمان جهان بوده و پشتوانه اصلی ایالات متحده آمریکا، اسرائیل است.

سردار غلامعلی ابوحمزه با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) معادلات رژیم صهیونستی را بر هم زد، افزود: هدف اصلی از راه اندازی 6 جنگ افغانستان، عراق، لبنان و 3 جنگ با غزه و فلسطین براندازی نظام جمهوری اسلامی بود ، اما تدبیر حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، این 6 جنگ را هدایت کرد.

وی اظهار کرد: ایشان با بهره گبری از روح الهی، افکار و اندیشه اسلام ناب، تجارب تاریخ معاصر و اندیشه و آرمان های امام(ره) به گونه ای عمل کردند که ایران وارد این جنگها نشود و زمینه شکست اسرائیل و آمریکا در هر 6 جنگ فراهم شد.

فرمانده سپاه استان با بیان اینکه نمونه بارز این ادعا جلوگیری از کشیده شدن جنگ سوریه به ایران است، تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد و جریان ها در داخل کشور قدرشناس نبوده و بالاخره چوب این قدرنشناسی را می خورند.

 

شخصیت رهبر معظم انقلاب در جهان بی بدیل است

ابوحمزه با بیان اینکه برخی کج فهمی مانع از درک واقعی شخصیت ایشان شده است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب پس از امام خمینی(ره) در تاریخ مغاصر جهان، شخصیتی بی بدیل است، اما برخی به جای گوش سپردن به فرمایشات مدبرانه این عید صالح طور دیگری عمل می کنند.

جمهوری اسلامی ایران امروز در شرایطی قرار دارد که به راحتی آمریکا را تهدید می کند و رهبر معظم انقلاب با شجاعت اعلام می کنند که اگر آمریکا و اسرائیل دست از پا خطا کند در کمتر از هفت دقیقه تل آویو و حیفا با خاک یکسان می شود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اعلام کرد: امروز مرکز حساس آمریکا و اسرائیل شناسایی شده و در صورت کوچکترین حرکت دشمن، موشک های شهاب 3 ایران هر 35 مرکز را با خاک یکسان می کنند.

 ابوحمزه با بیان اینکه 70 درصد نفت مورد نیاز کشورهای غربی از خلیج فارس و تنگه هرمز عبور می کند، تصریح کرد: تجهیزات و امکانات نظامی قدرتمندی در ساحل این تنگه قرارداده شده که در صورت خطای دشمنان، بلافاصله همه ناوشکن های کشورهای غربی در مرداب تنگه هرمز گرفتار شده و به قعر دریا فرستاده می شوند.

وی بیان کرد: امروز دشمنان در عرصه های مختلف رویارویی با ایران دچار شکست شده اند، اما در زمینه فرهنگی با بهره گیری از فضای مجازی به دنبال ناتوی فرهنگی و حمله به نسل جوان و نوجوان کشور هستند و باید از مساجد و فضاهای فرهنگی برای مقابله با هجمه دشمنان بهره گرفت.

]ابوحمزه همچنین با تاکید بر توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: مردم و مسئولان باید همه تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر نباید فراموش کرد که آمریکا و انگلیس به پشتیبانی اسرائیل، دشمنان اصلی نظام و انقلابند و نباید مسائلی نظیر برجام ما را از این واقعیت غافل کند.

ابوحمزه اعلام کرد: برخی افراد خودباخته و فریب خورده تصور می کنند آمریکا دست دوستی به طرف ما دراز کرده درحالیکه در غفلت به سر می برند و باید با مشت های گره کرده بر دهان دشمن زد.

وی در پایان با قدردانی از خانواده های شهدا، رزمندگان، جانبازان و جوانان پرشور شهر مریانج برای حضور در راهپیمایی روز قدس گفت:شهر مریانج از نظر روحیه انقلابی و جهاد و شهادت در کشور الگو است و خدا را گواه می گیرم که هر بار به این شهرمی آیم با تمام وجود روحیه می گیرم.

لازم به ذکر است؛ مردم متدین و ولایت مدار شهر شهید پرور مریانج همراه با مسلمانان جهان امروز با حضور در راهپیمایی باشکوه قدس، خشم و انزجار خود را از اسرائیل غاصب به نمایش گذاشتند.

مردم با تجمع در میدان ولایت، مسیر بلوار شهیدان عباسی تا مسجد جامع و مصلای نماز جمعه را پیموده و سپس در نماز شرکت کردند.مردم مریانج 153 شهید والامقام و هشت سردار بزرگ را تقدیم انقلاب و اسلام کرده اند.