به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا الوند ظهر امروز در چهارمین نشست منطقه‎ای توانمندسازی معلولان در هتل باباطاهر همدان اظهار کرد: استان همدان با جمعیت یک‎میلیون و 750 هزار نفر، 34 هزار معلول را زیر پوشش بهزیستی دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک سوم جمعیت استان به صورت مستقیم و غیر مستقیم زیر پوشش خدمات بهزیستی در عرصه سالمندی و مشاوره‎های قبل از ازدواج و... قرار دارند، افزود: خدمات بهزیستی استان در سه حوزه توانبخشی، معاونت اجتماعی و پبشگیری از اعتیاد و درمان است.

مدیرکل بهزیستی استان همدان ادامه داد: در حوزه معاونت پیشگیری از اعتیاد و درمان 425 هزار نفر و در حوزه خدمات اجتماعی 36 هزار نفر زیر پوشش خدمات بهزیستی استان قرار دارند.

وی با اشاره به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، گفت: شناخت درست از نیازهای معلولان در جامعه می‎تواند موجب هدفگذاری و برنامه‎ریزی صحیح برای بهره‌وری بالاتر در جامعه شود.

الوند با اشاره به نشست امروز منطقه یک کشور با هدف توانمندسازی معلولان در جامعه خاطرنشان کرد: این نشست یکی از تخصصی‎ترین نشست‎های ما در حیطه توانبخشی است که با نتیجه‎گیری خوب از آن می‎توان به صورت جمعی با مشارکت خانواده معلولان آن را در سطح جامعه به اجرا درآورد.

وی به ریل‎گذاری درست و مناسب در حوزه توانبخشی اشاره کرد و افزود: یکی از این ریل‎گذاری‎های مناسب، بحث آموزش است؛ چراکه هر چقدر نیازسنجی و اولویت‎بندی به درستی در این حوزه انجام شود با کمترین هزینه می‎توانیم بیشترین بهره‎برداری را داشته باشیم.

مدیرکل بهزیستی همدان با بیان اینکه اگر الگوی زندگی در جامعه به درستی تغییر کند موجب ادامه راه درست خدمات‎دهی فردی و اجتماعی به معلولان می شود، خاطرنشان کرد: امیدوارم برگزاری نشست امروز بتواند دستاورد اساسی برای خدمات‎رسانی بیشتر در حوزه توانبخشی باشد.