به گزارش افکارنیوز،

حسن روشن در خصوص جلسه پیشکسوتان استقلال که در یک رستوران برگزار شد و اینکه چرا در این نشست حضور نداشت اظهار داشت: با من تماس گرفتند ولی گفتم در تهران نیستم چون در شمال حضور دارم. در اینجا همه در قرنطینه هستند و اجازه نمی دهند کسی از شهر خارج شود.

وی افزود: مهم نیست جلسه برگزار شود ولی مهم خروجی آن است.من به افشارزاده، سعادتمند و بقیه  مدیران باشگاه هم گفتم درست کردن استقلال کار خیلی راحتی است چون این باشگاه عقبه دارد ولی متاسفانه هر کدام که پست می گیرند ساز خودشان را می زنند. در جلسه ای که چندی پیش با آقای سلطانی فر داشتیم او گفت  برای استقلال مدیرعامل خوب پیدا نمی شود ولی به او گفتم مدیرعامل هست به شرطی که با او قرارداد ببندید و از او کار بخواهید و بابات کارش به او پول بدهید نه اینکه کاری کنید همه اختیارات با خودش باشد.

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: من در این مدت خیلی مسائل را در مورد باشگاه استقلال شنیدم، مثلا سعادتمند اشتباه کرد که در مورد قلیان صحبت کرد و نباید آن حرف ها را می زد.این کارها مدیریت نیست بلکه بیشتر باشگاه را با دردسر مواجه می کند.

وی یاداور شد:استقلال یک مدیرعامل مرد می خواهد که به مردم بگوید پای او بایستند. او باید با هوادار صادق باشد و به هیچکس رو ندهد.مدیرعامل استقلال باید به بازیکن رو ندهد و به آنها بگوید اگر هر بازیکنی می خواهد برود بیاید رضایتنامه بگیرد و برود. به خدا قسم اگر او با هواداران صادق باشد، به آنها بگوید من می خواهم این تیم را جمع کنم و به کسی رو ندهم همه پشت او می ایستند.

حسن روشن خاطرنشان کرد: استقلال چند سال است نتیجه نگرفته، فدای سر هواداران ولی اگر همین هوادار بداند مدیر توانایی دارد، قاطع است و بلد است تیم را جمع کند نه تنها از او حمایت می کند بلکه اجازه نمی دهد بازیکن در این تیم بزرگ شود. چرا بازیکنی مثل علی کریمی باید بگوید من 10 میلیارد می خواهم؟ اگر به یک بازیکن 10 میلیارد بدهی بقیه را می شود جمع کرد؟

پیشکسوت تیم استقلال تصریح کرد: رایکوف وقتی قرارداد می بست جلوی همه بازیکنان این کار را می کرد، حتی به کسی که بیشتر پول می داد همه خبر داشتند چون می دانستند کیفیت او از خودشان بهتر است اما اینگونه ادا و اطوار از بازیکنان نمی دیدیم. باید با هوادار صادقانه حرف زد و به آنها گفت بودجه ما فلان قدر است. هر کس دوست دارد بماند هر کس نه، برود. اینگونه ارزش استقلال باید بالا برود، بازیکنی که برای پول به استقلال بیاید باید آن را همان اول بیرون کنند.

روشن ادامه داد:استقلال بازیکنی نمی خواهد که قهر کند و اگر لازم باشد باشگاه از بازیکن امید استفاده کند،من به شما قول می دهم اگر یک مربی با حمایت مدیرعامل یک بار این کار را انجام بدهد دیگر شاهد ناز کردن بازیکن و ... نیستیم. هوادار هم نباید فریب بخورد و در فضای مجازی علیه کسی موضع بگیرد. همین ها استقلال را به این روز انداخته است.

بازیکن اسبق تیم ملی ایران در  خصوص اینکه در این شرایط چه کسی سرمربی استقلال شود بهتر است گفت:کسی باقی نمانده است. همین الان شناخت نامجو مطلق از بقیه مربیان از این تیم بیشتر است.بهتر است همین امروز و فردا با چند بزرگ تر در یک اتاق بسته صحبت کنند تا یک نفر را انتخاب کنند. اینکه بخواهند رفیق بازی کنند استقلال درست نمی شود. هر کسی باید گوشه یک کار را بگیرد.

روشن در خصوص اینکه آیا قبول دارد در استقلال چند دستگی وجود دارد عنوان کرد:چند دستگی نه، صد دستگی وجود دارد.من  در مورد فرهاد مجیدی یک سوال کردم  اما هیچکس جواب نداد. چرا مجیدی استعفا کرده؟ مگر می شود اگر یک مربی تا بازی را برد استعفا کند؟پس معنی قرارداد چیست؟ قرارداد برای مواقعی است که وقتی دعوا می شود به آن استناد کرد وگرنه در خوبی شرایط، نیازی به قرارداد نیست و هر کسی کار خودش را می کند.

وی با اشاره به حضور نفراتی چون علی جباری و جواد قراب در کمیته پیشکسوتان این باشگاه گفت: علی جباری تاج سر من است ولی زمانی که اکبر کارگر جم 23 میلیون تومان برای رادیوگرافی نیاز داشت نتواستند برای او کاری کنند ولی محمد جمشیدی از صندوق پیشکسوتان آن پول را داد. یک روز به علی جباری گفتم تو نمی توانی حق من ر از مدیرعامل بگیری چون خودت در آنجا هستی.اگر جباری را بچه ها انتخاب کردند باید برود و از مدیرعامل بودجه بگیرد.

پیشکسوت استقلال در خصوص اینکه استقلال به فردی مثل کریم باقری نیاز دارد تا هم حواسش به تیم باشد و هم به سرمربی کمک کنند تصریح کرد: صد در صد این حرف را قبول دارم اما هر کسی به استقلال می رود به فکر خودش است.باز هم می گویم مدیرعامل استقلال اصلا نباید با بازیکن رو به رو شود. چرا مدیرعامل چند شب قبل از بازی با پرسپولیس راهی ایتالیا شد؟ اگر افراد بزرگ در استقلال باشند اجازه چنین کارهایی را نمی دهند. 

وی تاکید کرد: کریم باقری 2-3 کار بزرگ در تیمش کرد. اول اینکه قبول کرد در پرسپولیس دستیار باشد، اما در استقلال همه می خواهند سرمربی باشند. مگر باقری کم بازیکن و کم اسمی بود؟در انگلستان 2 نفر نخست وزیر وجود دارد، یکی کسی است که سر کار است و یکی هم انتخاب نشده است. به نفر دوم می گویند مرد در سایه. در استقلال هم یک نفر باید در سایه و کمکِ سرمربی تیم باشد.

روشن  با بیان این مطلب که استقلال فقط یک مدیر قاطع می خواهد اظهار داشت:من مجیدی را خیلی دوست دارم، او پسر خوبی است و برای این تیم زحمت کشیده اما اینکه او تعیین کند سرپرست استقلال چه کسی باشد اشتباه است. این وظایف در حیطه هیات مدیره و مدیرعامل است. این مدلی نمی شود باشگاهداری کرد و مدیرعامل نبایدچنین اجازه ای به کسی بدهد.

وی ادامه داد: اولین کار این است که هوادار را راضی کنند که ما می خواهیم این تیم را جوان کنیم و آینده نگری کنیم، با این کار بازیکنی مثل کریمی دیگر شاخ و شانه نمی کشد. شخصیت پیراهن استقلال از خیلی اسم ها بزرگ تر است و هوادار باید این را خوب درک کند. مدیرعامل جدید هم  باید روی پیراهن استقلال قیمت بگذارد. مثلا اگر بازیکنی که می خواهد 5 میلیارد بگیرد باید بداند پیراهن استقلال 3 میلیارد می ازرد و بازیکن باید 2 میلیارد بگیرد. من جای مدیرعامل بودم نمی گذاشتم کریمی اسم استقلال را بیاورد چون او باید بداند این پیراهن حداقل 5 میلیارد می ارزد.

پیشکسوت استقلال افزود: اینکه هر روز یک بازیکن به باشگاه برود و بعد سر قیمت چانه بزند و دوباره فردا با او مذاکره کنند شخصیت استقلال را پایین می آورد. استقلال با تیم امیدش بازی کند و یک سال روی اصول باشگاهداری بماند خیلی بهتر است تا اینکه این مدلی ناز بازیکن را بکشد و آخر هم به خاطر ندانم کاری و غیر حرفه ای گری بازیکن دوم یا سوم شود.