به گزارش افکارنیوز،

روح الله رستمی در خصوص پیگیری تمریناتش، اظهار داشت: تا چند روز قبل تمریناتم را به همراه نادر مرادی دیگر ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری در سالن وزنه‌برداری فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین (زنده‌یاد سیامند رحمان) دنبال می‌کردم. اما با وجود تشدید وضعیت همه گیری بیماری کرونا در شهر تهران، در حال حاضر مشخص نیست تمرینات‌مان ادامه پیدا بکند. این اردوی تیم ملی نیست و تمرینات غیر متمرکز است و بقیه ملی‌پوشان هم در شهرستان‌های خود تمرینات‌شان را انجام می‌دهند.

وی درباره عدم برگزاری اردوهای تیم ملی پاراوزنه‌برداری ، عنوان کرد: هنوز امسال اردوی برای ملی‌پوشان را برگزار نکردند و هر چه مربی‌ها اصرار داشتند تا اردو آغاز شود، هنوز کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین اجازه نداده‌اند. اگر مسئولان از ورزشکاران نتیجه و مدال می‌خواهند باید از حالا که 11 ماه تا پارالمپیک مانده مجوز آغاز اردوها را بدهند.

ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری با اشاره به رکوردزنی‌اش در این روزها، تاکید کرد: یک رکورد غیر رسمی را در وزن 80 کیلوگرم به میزان 245 کیلوگرم جابجا کردم. آخرین  رکوردم مربوط به مسابقات جهانی پارسال در قزاقستان بود که 236 کیلوگرم را به ثبت رسانده بودم. در این رقابتها رنکینگ گرفتم و باید در بازی‌های پارالمپیک توکیو در وزن 80 کیلوگرم مسابقه بدهم.

رستمی در مورد نام‌گذاری سالن وزنه‌برداری فدراسیون به نام سیامند رحمان نیز خاطرنشان ساخت: جایگاه هر ورزشی را باید با بزرگان آن رشته به همه بشناسانیم و به کارشان ارج بگذاریم. قبل سیامند رحمان هم ورزشکاران نام‌آوری در پاراوزنه‌برداری داشتیم ولی سیامند اسطوره ورزش ایران بود. امیدوارم در ورزش این دست اقدامات ادامه داشته باشد. ولی نباید فقط بعد از به خاک سپرده شدن اسطوره‌ها، یادبود و گرامیداشت برای آنها برگزار کنیم و ای کاش زمانی که زنده هستند به فکرشان باشیم و بیشتر به وضعیت‌شان رسیدگی کنیم.