به گزارش افکارنیوز،

 باشگاه النصر عربستان پس از شکست این تیم مقابل پرسپولیس ایران در نیمه نهایی  لیگ قهرمانان آسیا  و عدم صعودشان به فینال، از پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) شکایت کرد. سعودی‌ها مدعی هستند، پرسپولیس در شرایطی از برخی از بازیکنان جدیدش در جریان این مسابقات بهره برده که طبق حکم فیفا پنجره نقل‌وانتقالاتی این تیم بسته بوده است.

اما بحث و ماجرای اصلی چیست؟ ماجرا از این قرار است که تصویری از حکم فیفا در خصوص پرونده ایگور پانادیچ و زلاتکو ایوانکوویچ منتشر شده که در آن فیفا به باشگاه پرسپولیس از تاریخ ۶ آگوست (۱۶ مرداد) تا ۶ سپتامبر (۱۶ شهریور) یک ماه فرصت داده تا طلب این دو مربی سابق خود را پرداخت کنند. باشگاه پرسپولیس هم پس از اعلام این حکم ۶ روز قبل از پایان مهلت فیفا، طلب پانادیچ و زلاتکو را پرداخت می‌کند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. این پول روز ۹ شهریور از محل درآمد‌های پرسپولیس در فیفا به این طلبکاران پرداخت شد.

طبق حکمی که در پیوست آن را مشاهده خواهید کرد، روز ۱۲ آگوست (۲۲ مرداد) فیفا به پرسپولیس اعلام می‌کند که اگر طلب برانکو ایوانکوویچ را تا ۱۲ سپتامبر (۲۲ مرداد شهریور) بپردازید، به طور خودکار پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه پرسپولیس در تمامی رده‌ها بسته می‌شود که البته همین اتفاق هم رخ داد و پرسپولیس بعد از آن که ملهتش به پایان رسید و پول برانکو را نداد پنجره‌اش بسته شد. نکته مهم اینجاست که فیفا در این حکم اعلام کرده پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس از ۱۲ سپتامبر بسته می‌شود و تا قبل از آن این باشگاه مشکلی بابت انجام نقل‌وانتقالاتش نداشته است.

به نظر می‌رسد تداخل پرونده برانکو ایوانکوویچ و طلبش از پرسپولیس با پرونده ایگور پانادیچ و زلاتکو ایوانکوویچ باعث شده تا باشگاه النصر عربستان دچار اشتباه محاسباتی شود و با جابجا تلقی کردن تاریخ‌های این دو پرونده شکایت خود را تنظیم کند.