به گزارش افکارنیوز،

توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد برگزارکنندگان بازی‌های المپیک توکیو در تلاش هستند تا تماشاگران در این رویداد حضور داشته باشند. این بازی‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاد.

هنوز در مورد اینکه آیا تماشاگران می‌توانند در بازی‌های المپیک توکیو حضور داشته باشند یا خیر ابهاماتی وجود دارد اما توماس باخ امروز بعد از نشست هیات اجرایی اطمینان داد تلاش‌ها برای حضور تماشاگران در ورزشگاه ادامه دارد.

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در این باره اظهار داشت: اساس تلاش‌ها و فعالیت‌ها برای حضور تماشاگران خارجی در بازیهای توکیوست. آن چیزی که ما از اطمینان نداریم این است که آیا از تمام ظرفیت ورزشگاه می‌توان استفاده کرد یا خیر؟

وی افزود: لیگ‌ها در ژاپن در حالی از سر گرفته شده که تماشاگران در استادیوم حضور دارند. ما در مورد ۱۰ ماه آینده در خصوص موج سوم، چهارم یا موج پنجم هیچ گونه حدس و گمانی نخواهیم زد. به وضوح دیدیم در موج دوم کرونا مسابقاتی ترتیب داده شد.

رئیس IOC عنوان کرد: ما اطمینان داریم آغاز سال آینده به ابزارهایی برای مقابله با کووید ۱۹ دسترسی خواهیم داشت. می‌توانیم آزمایشات سریع‌تری انجام دهیم یا حتی اینکه به واکسن هم دسترسی پیدا کنیم، این باعث می‌شود به برگزاری بازیهای المپیک توکیو مطمئن باشیم.