به گزارش افکارنیوز،

کارلوس کی‌روش در آخرین دیداری که هدایت تیم ملی ایران را مقابل ژاپن برعهده داشت، با زوج پورعلی گنجی به عنوان مدافع میانی سمت راست و کنعانی زادگان به عنوان مدافع میانی سمت چپ تیمش را راهی میدان کرد تا رفته رفته نقش این مدافع جنوبی از یک مهره نیمکت نشین در تیم ملی به مهره کلیدی تبدیل شود.

در واقع کی‌روش در حال آماده کردن تیم ملی برای مقدماتی جام جهانی 2022 بود و کنعانی زادگان هم یکی از مهره های مورد نظرش؛ حالا و پس از نزدیک به یکسال که از جدایی سرمربی پرتغالی تیم ملی سپری شده، اگرچه شرایط اقتصادی و اجتماعی و ورزشی و ...... اصلا خوب پیش نرفته، ولی تمام این اتفاقات برای کنعانی زادگان در سایه پیشرفتی که با پرسپولیس تجربه کرد، قرار گرفته است.

مدافع 26 سال پرسپولیس مقابل ازبکستان در کنار شجاع خلیل زاده قرار گرفت و روز کم اشتباهی داشت. او در اولین مصاف تدارکاتی تیم ملی نمایش کم اشتباهی داشت و علاوه بر سرزنی و قطع توپ‌ها مقابل بازیکنان فیزیکی حریف کم نیاورد و همان نمایشی را تکرار کرد که در بازی های اسیایی با پرسپولیس از او دیده بودیم.

البته این اولین بازی کنعانی زادگان با پیراهن تیم ملی زیر نظر اسکوچیچ بود و باید دید سرمربی کروات تیم ملی که در این اردو مرتضی پورعلی گنجی را به دلایلی فرانخوانده، چه نظری در رابطه با این بازیکن و سایر مدافعان میانی تیم ملی دارد.