به گزارش افکار نیوز به نقل از مهر، هفته پنجم از مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا فردا چهارشنبه با برگزاری هشت دیدار در گروههای چهارگانه دوم پیگیری میشود که یکی از آنها دیدار استقلال ایران - الریان قطر است.

استقلال خطر حذف از مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را بشدت احساس می‌کند. این تیم با یک تساوی و یک شکست مقابل الجزیره امارات و توقف خانگی مقابل نسف قارشی ازبکستان به رتبه سوم گروه A رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا سقوط کرده و حالا برای صعود باید و باید در دو دیدار آتی مقابل الریان قطر و نسف قارشی ازبکستان ۶ امتیاز بگیرد.

تیم مظلومی که شانس قهرمانی‌اش در لیگ برتر نیز به حداقل رسیده است تمام امید خود را معطوف به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کرده تا فصل ۹۱ - ۹۰ را با این موفقیت کامل کند اما در این راه حریفان سرسخت و کار بسیار دشوار است. آبی پوشان در این چارچوب عصر چهارشنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف الریان قطر می‌روند، همان تیمی که استقلال تنها برد خود در فصل جاری لیگ قهرمانان را مقابل آن کسب کرده است.

الریان از جمله تیم‌های خوب فوتبال قطر است که فصل ۱۲ - ۲۰۱۱ فوتبال این کشور را با کسب عنوان سومی به پایان رساند و چندی پیش قهرمان جام ولیعهد فوتبال قطر شد. این تیم که با شش امتیاز بالاتر از استقلال پنج امتیازی قرار گرفته است، برای بقا در لیگ قهرمانان با یک امتیاز دیدار با نماینده ایران نیز امیدوار می‌ماند.

استقلال روز چهارشنبه در حالی در دیدار سخت و نفسگیر به مصاف الریان قطر می‌رود که مجتبی جباری به علت مصدومیت در اختیار نخواهد داشت. علاوه بر این حنیف عمران‌زاده هم دچار آسیب دیدگی شده و شرایط نامشخصی برای حضور در میدان دارد. این بازی برای بقای پرویز مظلومی در استقلال هم مهم است. قبل از این فتح الله زاده اعلام کرده بود در صورت حذف آبی‌ها با پرویز مظلومی قطع همکاری خواهد کرد.

آبی‌ها چشم به راه هواداران
استقلال عصر چهارشنبه یک تیم ۱۱ نفره مقابل الریان قطر نیست. این تیم با یکصد هزار و ۱۱ نفر به مصاف نماینده فوتبال قطر می‌رود تا شانس بقا در لیگ قهرمان را برای خود زنده نگاه دارد. استقلال در بازی فردا بیش از همیشه به حمایت و حضور تماشاگران نیاز دارد، چرا که با حضور آنها تیم مظلومی جانی دوباره گرفته و برای غلبه بر حریف قطری انگیزه پیدا می‌کند.

دیگر دیدار گروه A مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را تیم‌های الجزیره امارات و نسف قارشی ازبکستان برگزار می‌کنند. نماینده فوتبال امارات با یک پیروزی در این بازی صدرنشینی خود در گروه A را قطعی کرده و جزو تیم‌هایی خواهد شد که در هفته پنجم از مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمان باشگاه‌های آسیا صعودش به مرحله یک هشتم نهایی حتمی می‌شود.

- برنامه دیدارهای روز دوم از هفته پنجم مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا به شرح زیر است:
چهارشنبه - ۱۳/۲ / ۹۱
گروه A:
* استقلال ایران - الریان قطر، ساعت ۱۹:۲۰، ورزشگاه آزادی تهران
* الجزیره امارات - نسف قارشی ازبکستان، ساعت ۲۰:۱۵، ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی
جدول رده بندی:
۱ - الجزیره امارات ۱۰ امتیاز، ۲ - الریان قطر ۶ امتیاز، ۳ - استقلال ایران ۵ امتیاز، ۴ - نسف قارشی ازبکستان یک امتیاز

گروه B:
* پاختاکور ازبکستان - الاتحاد عربستان، ساعت ۱۸، ورزشگاه مرکزی تاشکند
* العربی قطر - بنی یاس امارات، ساعت ۲۰:۳۰، ورزشگاه گراند حمد دوحه
جدول رده بندی:
۱ - الاتحاد عربستان ۱۰ امتیاز، ۲ - پاختاکور ازبکستان ۷ امتیاز، ۳ - بنی یاس امارات ۵ امتیاز، ۴ - العربی قطر بدون امتیاز

گروه E:
* آدلاید یونایتد استرالیا - بنیادکار ازبکستان، ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه هیندمارش
* پوهانگ استیلرز کره جنوبی - گامبااوزاکای ژاپن، ساعت ۱۵، ورزشگاه استیل یارد پوهانگ
جدول رده بندی:
۱ - آدلاید یونایتد استرالیا ۹ امتیاز - تفاضل گل ۳ +، ۲ - بنیادکار ازبکستان ۹ امتیاز - تفاضل گل صفر، ۳ - پوهانگ استیلرز کره جنوبی ۶ امتیاز، ۴ - گامبااوزاکای ژاپن ۳ امتیاز

گروه F:
* اف سی توکیوی ژاپن - بریزبین روور استرالیا، ساعت ۱۵، ورزشگاه آجینوموتوی توکیو
* بیجینگ گوان چین - اولسان هیوندای کره جنوبی، ساعت ۱۶، ورزشگاه کارگران پکن
جدول رده بندی:
۱- اف سی توکیوی ژاپن ۸ امتیاز - تفاضل گل ۵+، ۲- اولسان هیوندای کره جنوبی ۸ امتیاز - تفاضل گل ۱+، ۳- بریزبین روور استرالیا ۲ امتیاز - تفاضل گل ۳-، ۴- بیجینگ گوان چین ۲ امتیاز - تفاضل گل ۴-