به گزارش افکارنیوز،

پرسپولیس در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نمایشی خیره کننده داشت و یحیی گل‌محمدی علیرغم اینکه نیمی از تیمش نسبت به نیم فصل دوم لیگ نوزدهم دچار تغییر و تحول شده بود و ستاره خود مهدی ترابی و همینطور بهترین گلزن چند سال اخیر تیم یعنی علیپور را هم از دست داده بود، توانست تیمش را با ارائه بازی‌های چشم نواز به فینال آسیای 2020 برساند.
در طی کردن این مسیر، گل‌محمدی تصمیمات پرریسکی اتخاذ کرد؛ او حامد لک را جایگزین رادوشویچ کرد که در هفته‌های پایانی لیگ نوزدهم عملکرد خوبی نداشت و میلاد سرلک را از شهرخودرو برای تقویت بخش میانی تیمش به خدمت گرفت. سعید آقایی، عیسی آل کثیر و احسان پهلوان اما از بازیکنان مطرح لیگ بودند که خیلی زود با سایر نفرات هماهنگ شدند. آرمان رمضانی و علی شجاعی هم اگرچه فرصت بسیار کمی پیدا کردند، ولی نقششان در این موفقیت خیلی کم رنگ نیست.


پرسپولیس برای رسیدن به فینال کار دشواری را پیش رو داشت؛ آنها که از دو بازی ابتدایی در زمستان سال 98 تنها یک امتیاز کسب کرده بودند، از 4 بازی باقی مانده، 3 مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشتند و به عنوان تیم اول راهی مصاف با السد شدند. پس از پشت سر گذاشتن ستاره های تیم قطری، حریف بعدی پاختاکور بود که پرسپولیس در دیداری نسبتا ساده که تیم حریف از دقیقه 16، ده نفره بازی می کرد، با دو گل پیروز شد. مصاف بعدی با النصر بود و سرخپوشان موفق شدند در ضربات پنالتی عملکرد خیلی خوبی داشته باشند و به فینال مسابقات راه پیدا کنند.

در این مسیر تمام بازیکنان پرسپولیس نمایش هایی قابل تحسین ارائه کردند؛ حامد لک تنها دو گل از روی نقطه پنالتی در جریان هفت مسابقه دریافت کرد و زوج خط دفاعی تیم که شجاع خلیل زاد ه و محمد حسین کنعانی زادگان بودند، فوق العاده ظاهر شدند. سعید آقایی خیلی زود با تیم هماهنگ شد و تغییر پست سیامک نعمتی و استفاده از او در پست دفاع راست کارساز شد؛ این دو بازیکن علاوه بر انجام وظایف دفاعی، در حملات نیز مشارکت داشتند و پاس های کلیدی زیادی در طول این هفت بازی ارسال کردند. در پست هافبک دفاعی میلاد سرلک خیلی خوب جا افتاد و کامیابی نیا در شرایطی که احمد نوراللهی بازی همیشگی خود را به عنوان کاپیتان ارائه می کرد، یکی از درخشان ترین بازیکنان تیم بود. یک خط جلوتر بشار رسن و احسان پهلوان به عنوان دو وینگر چپ و راست تیم در سیستم 2-4-4 خطی، زهردار ظاهر شدند و کمک زیادی به مهاجمان کردند تا عیسی آل کثیر و وحید امیری به عنوان دو مهاجم اصلی تیم صاحب موقعیت های بسیار خوبی باری گلزنی بشوند. درنهایت باید به بازیکنان نیمکت نشین تیم اشاره کرد که خیلی خوب وظیفه خود را درک کردند و سرآمد آنها مهدی عبدی بود که گلی سرنوشت ساز مقابل النصر به ثمر رساند؛ البته که این اگر با عملکرد خوب سایر بازیکنان نظیر علی شجاعی در ضربات پنالتی همراه نمی‌شد، این موفقیت برای پرسپولیس و فوتبال ایران رقم نمی‎‌خورد.

 

 

در زیر عملکرد بازیکنان پرسپولیس در هفت بازی باقی مانده لیگ قهرمانان آسیا را به تفکیک مشاهده می‌کنید؛ جایی که تمام بازیکنان توانسته‌اند نمره خوبی بگیرند و همه بازیکنان به نحوی در کنار کادر فنی بسیار خوب پرسپولیس، در این موفقیت سهیم شده‌اند.