به گزارش افکارنیوز،

محمد اسدمسجدی  درباره اینکه گزارشات مختلفی از لیگ‌ها به گوش می‌رسد، آیا فدراسیون پزشکی برنامه‌ای برای متوقف کردن مسابقات دارد، اظهار داشت: با توجه به وضعیت فوق قرمز تهران و شرایطی که دیدم قرار است برای فدراسیون دوومیدانی ابلاغ بزنیم که مسابقات دوومیدانی روز یکشنبه را برگزار نکرده و به تعویق بیندازند.

وی افزود: در مورد افرادی که تست کرونای آنها مثبت شده من هم مطالبی در رسانه‌ها دیده‌ام. آنها باید تست PCR بدهند که اگر مثبت بود در لیگ شرکت نکنند. می‌گویند این بازیکنان در شهر خودشان تست PCR داده‌اند اما باید برای ما هم مسجل شود.

سرپرست فدراسیون پزشکی درباره تعطیلی تهران و وضعیت قرمز این شهر و اینکه چرا با این وضعیت فدراسیون‌ها اصرار به برگزاری لیگ دارند، گفت: انسان‌ها نباید بیخودی جان‌شان را به خطر بیندازند. ما برای برگزاری مسابقات پروتکل‌های بهداشتی را نوشته‌ایم. وقتی در خطر هستیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مسابقات مشکلی ایجاد نمی‌کند. اگر تیمی از لیگ کنار می‌کشد یعنی پروتکل‌ها انجام شده است. ما هر وقت احساس خطر کنیم مسابقات را لغو خواهیم کرد. مثلا می‌دانیم در دوومیدانی تجمع بالاست، به همین دلیل گفتیم چند روزی آن را به تعویق بیندازند.

اسدمسجدی با اشاره به جلسه ستاد مبارزه با کرونا با وزیر ورزش ، یادآور شد: ما فردا در خدمت وزیر ورزش خواهیم بود. از او درخواست می‌کنیم از فدراسیون‌ها بخواهد با ما همکاری کنند. اگر قرار است مسابقه‌ای لغو شود این اتفاق بیفتد و اگر قرار است سخت‌گیرانه کار کنیم، برنامه‌ها انجام شود.

وی درباره وضعیت مالی فدراسیون پزشکی - ورزشی، عنوان کرد: شرایط ما خیلی خوب نیست. اگر اگر اوضاع به شرایط عادی برنگردد، اندوخته‌ای که داشتیم و می‌توانستیم به قهرمانان کمک کنیم دیگر نمی‌توانیم آن را انجام دهیم و پاسخ منفی ما بیشتر خواهد شد. وزارت ورزش باید در بحث کرونا و دوپینگ به ما کمک کند تا اوضاع مناسب و قابل قبولی داشته باشیم. این فدراسیون همیشه پشت ورزشکاران بوده اما الان برای خدمت‌رسانی به قهرمانان محتاج شده است.

سرپرست فدراسیون پزشکی درباره اینکه شما با نامه‌ای به وزارت درخواست کمک مالی داشتید، یادآور شد: بله چند بار تقاضا داشتیم اما هنوز انجام نشده است. در جلسه فردا هم به وزیر ورزش این موضوع را خواهیم گفت. اگر به فدراسیون کمک نشود در 6 ماهه دوم امسال و اوایل سال آینده شرایط بسیار سختی خواهیم داشت.

اسدمسجدی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه با وضعیت مالی چگونه به احسان حدادی کمک کرده‌اید تا به آلمان اعزام شود، تصریح کرد: وظیفه فدراسیون پزشکی کمک به همه ورزشکاران است. احسان حدادی هم گفته بود پزشکان ضمانت بدهند که مرا به ورزش برمی‌گردانند اما هیچ پزشکی ضمانت مکتوب نداد. این موضوع در شورای درمان مطرح شد که من هم دخالتی در آن ندارم. قرار شد حدادی به آلمان اعزام شود. قرار شد با همکاری فدراسیون دوومیدانی برنامه درمان حدادی انجام شود.