به گزارش افکارنیوز،

مهدی علی‌نژاد معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش در مجمع عمومی فدراسیون پزشکی - ورزشی، اظهارداشت: زحمات پزشکان برکسی پوشیده نیست. ویروس کرونا باعث شد تا زحمات پزشکی بیشتر دیده شود. در این دوره فدراسیون پزشکی پرچمدار ورزش ایران بود. منتظر استعلام‌ها هستیم. 

وی افزود: امیدوارم با کمک به ورزشکاران باعث شویم سلامت آنها حفظ شود. اگر موفقیتی در ورزش کسب می‌شود همه ورزشکار و مربی را می‌بینند اما تیم بزرگی پشت آنهاست که می‌توان از فدراسیون پزشکی، هیات‌ها و کادر پزشکی نام برد.

علی‌نژاد درباره انتخابات فدراسیون، گفت: اینکه رئیس فدراسیون را داشته باشیم کمک بزرگی می‌کند. یکی دو مورد مانده تا موضوع بررسی و فدراسیون تعیین تکلیف شود. هر زمانی صلاحیت نامزدها تایید شود.

وی ادامه داد: امروز مجمع سالیانه سال ۹۷ و ۹۸ مجمع را برگزار کردیم. گزارشات خوبی درباره عملکرد فدراسیون و مالی ارائه شد. در این ایام فشار زیادی روی گروه پزشکی بود. با بحران کرونا ستاد مربوطه در فدراسیون آغاز به کار کرد.

معاون وزیر ورزش همچنین درباره وضعیت پرسپولیس، تصریح کرد: پرسپولیس در سال جاری فینالیست لیگ قهرمانان شده این نشان می‌دهد مدیریت تیم اقدامات خوبی انجام داده و اینکه خط دهی می‌شود و داستان وارونه جلوه داده می شود نباید به آن پرداخته شود. پرسپولیس میلیون‌ها هوادار دارد و اگر تعدادی معترض هستند دلیل نمی شود وضعیت پرسپولیس خوب نباشد.

وی افزود: ممکن است برخی نگران بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشند اما پول برانکو بخشی شب قبل پرداخت شد و ظرف چند روز آینده مقدار دیگری پرداخت می‌شود. مبلغ ۲ میلیون دلار در ای اف سی هست اما باشگاه نمی‌تواند به آن دسترسی پیدا کند. 

علی‌نژاد درباره پرداخت پاداش سال ۹۷ و اینکه به جای سکه ۲ میلیون تومان پرداخت شده، تصریح کرد: چیزی به نام سکه نیست و کسی قولی برای سکه نداده است. بودجه دولت ریالی بسته می شود نه بر اساس دلار و سکه. مبلغ داده شده مصوب است. چیزی به نام سکه قول داده نشده و آخرین بار برای بازی‌های آسیایی سکه در نظر گرفته شده بود که البته سکه پرداخت نشد.

معاون وزیر ورزش، عنوان کرد: ۵۰ درصد پاداش ۹۷ پرداخت شده است. ۱۶ فدراسیون از ۲۴ فدراسیون این پاداش را گرفتند. به ۶ فدراسیون دیگر اواسط هفته پرداخت می‌شود و ۲ فدراسیون باقی می‌مانند و دیگر بدهی نخواهیم داشت. 

وی خاطرنشان کرد: کسی قول سکه نداد که بدقولی شده باشد. عدد برای سال ۹۷ مبلغ ۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود و عدد نسبت به سال ۹۶ بیشتر شده است. بحث دیگری هم هست و اینکه ورزشکاران می‌گویند که قدرت خرید ما کاهش یافته این اتفاقی است که برای همه مردم رخ داده است. این جیزی نیست که فقط در مورد ورزشکاران رخ داده باشد. 

علی نژاد یادآور شد: ممکن است برخی ورزشکاران بگویند چرا پول در فوتبال زیاد است اما با فوتبال نمی توان مقایسه کرد اینها از پول دولت نیست بلکه بازاری دارند که از فیفا یا ای اف سی و بازاری که دارند حقوق می‌گیرند. مثلا جریمه یا بدهی از قرارداد مربیان که مطرح می‌شود برخی ورزشکاران می‌گویند اگر این پول در ورزش‌های دیگر هزینه می‌سد بهتر بود اما منشا این پول وزارت ورزش و دولت نیست.