شاهین بیانی درباره حضور یکی از مدافعان تیم پرسپولیس در تیم استقلال با ما همکلام شد. او که از مدافعان باسابقه استقلال و کاپیتان این تیم در دهه ۶۰ بوده درباره وضعیت این روزهای استقلال هم حرف زد.

از اوضاع و احوال استقلال خبر دارید؟
بله! کادر فنی جدید که همه از باتجربه های مربیگری و بازی در استقلال هستند روی تیم کار می کنند و امیدوارم که این وضعیت بتواند در نهایت به موفقیت تیم در این فصل بیانجامد. 

محمد نادری هم که به استقلال پیوست! این جابجایی را چطور می بینید؟
خب این بحث از دو منظر قابل بررسی است. اول اینکه یک بازیکن در خط دفاعی جذب شده که در چپ بازی می کند. نادری در پرسپولیس همواره جزو خوب های این تیم بود که هم دفاع می کرد و هم نفوذ به جلو داشت.

این حضور می تواند به منزله خروج میلیچ از استقلال تلقی شود؟
این را باید از فکری بپرسید. تا جایی که از تیم خبر دارم فکری میلیچ را هم خواسته و مددی هم گفته او را حفظ می کنیم. با این وجود فکر می کنم اگر هر دو باشند خیلی بهتر است چون در این صورت چپ استقلال به نقطه قوت این تیم تبدیل می شود.

چطور؟
وقتی نادری در دفاع چی بازی کند استقلال می تواند میلیچ را در هافبک چپ بازی بدهد. میلیچ هم نشان داده که در نفوذ به محوطه ۱۸ قدم حریف دارای قابلیت های زیادی است و می تواند جناح چپ را هم مانند سمت دیگر که وریا هست تقویت کنند. این یعنی ضریب موفقیت تیم بیشتر از قبل می شود. 

حضور یک پرسپولیسی در استقلال را چطور ارزیابی می کنید؟
خب این هم شرایط خاص خودش را دارد. قبل از هر چیز به خود بازیکن بستگی دارد که با مردم چطور روبرو شود. برخی بازیکنان از این تیم به تیم دیگر می روند و هیچ اتفاقی نمی افتد. خیلی ها بودند مانند فرزاد آشوبی یا میثم بائو که بدون هیچ واکنشی از طرف مقابل این کار را کردند و اتفاقی هم برای شان رخ نداد. اینها به خود بازیکنان ربط دارد.

فکر می کنید نادری از پس این چالش بربیاید؟
قطعا! محمد نادری بازیکنی است که سرش در کار خودش است و کاری به این مسایل ندارد و می تواند به راحتی با این موضوع کنار بیاید. بیشتر بازیکنانی دچار دردسر می شوند که حواشی زیادی دارند.

از اوضاع استقلال خبر دارید؟
این وقفه یک هفته ای باعث می شود که استقلال در شرایط بهتری به مسابقات وارد شود و کادر فنی با شناخت بیشتری نسبت به تیم و نفرات آنها را روانه مسابقات کند.