حسین فرزامی، بازیکن و عضو پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال با اطلاع از حکم استراماچونی به شدت برای مدیران قبلی استقلال اظهار تأسف می کند و معتقد است مقصران این پرونده باید طلب استرا را بپردازند. 

در جریان حکم فیفا برای استراماچونی هستید؟
بله! واقعاً باید این را از وزیر پرسید که چه کسی باید این بدهی را بدهد. 

اینکه مشخص است! غیر از باشگاه استقلال چه کسی باید بدهد؟
نخیر! این بدهی باشگاه استقلال نیست. این بدهی به دلیل بی‌مبالاتی مدیر وقت باشگاه است که این افتضاح را ایجاد کرد. وقتی امیرحسین فتحی توسط وزیر ورزش حکم گرفت، باید فکر این روزها را هم می‌کرد که دستی دستی یک مربی خوب را از این تیم راندند و مانع ادامه همکاری‌اش با استقلال شدند. غیر از این لطمه‌ای که می‌توانست به قهرمانی استقلال در لیگ نوزدهم مبدل شود حالا پس از یک سال حکم یک میلیون و ۳۰۰ هزار یورو پرداخت بدهی به این مربی از راه رسیده است. 

یعنی بدهی استقلال را وزیر باید بدهد؟
نه! باید فتحی بدهد که الان هم اوضاع مالی‌اش خیلی بهتر از قبل است. کسی که با آن همه اشتباه از استقلال به ریاست مجموعه ورزشی انقلاب که ویترین مجموعه‌های ورزشی ایران است ارتقا پیدا کرد، باید بدهی استقلال را بدهد. اصلاً این بدهی برای استقلال نیست. این بدهی مستقیماً به دلیل بی‌توجهی این مثلاً مدیر ایجاد شده است. 

اما از این قبیل بدهی‌های همیشه از مدیران قبلی به بعدی ارث رسیده است. چرا اعتقاد دارید این یکی فرق دارد؟
این یکی با بقیه تفاوت دارد. این اتفاق کاملاً مشکوک بود. عدم پرداخت پول به استرا درست در روزهایی بود که باشگاه داشت به دیاباته و میلیچ پول می‌داد. اگر واقعاً پول نبود، نباید به آنها هم پولی پرداخت می‌شد ولی می‌بینیم که هر بار این دو بازیکن معوقه‌ای داشتند بلافاصله به آنها پرداخت شده ولی هیچ تلاشی برای پرداخت بدهی به استراماچونی صورت نگرفت و این کاملاً مشکوک است. 

چطور؟
چون به اذعان همه کارشناسان فوتبال حتی پرسپولیسی‌هایی مانند علی پروین که پارسال به تعریف و تمجید از تیم استقلال پرداخته بود، تیمی که استرا روانه میدان می‌کرد بدون دردسر قهرمان فصل نوزدهم بود ولی نگذاشتند این اتفاق رخ بدهد. هر کس این بلا را سر استقلال آورد، باید امروز مؤاخذه شود. اولین تاوانش هم این است که این یک میلیون و ۳۵۵ هزار یورو را بپردازد. این با بدهی‌هایی که از مدیران قبلی برجای مانده، تفاوت دارد چون به نظر می‌رسد عمداً پرداخت نشد.