بهمن طهماسبی، مهاجم اسبق استقلال گفت: با توجه به شرایطی که استقلال داشت، آقای فکری گزینه بسیار خوبی بود زیرا سال‌های زیادی است که وارد حرفه مربیگری شده و جدا از دستیاری، به عنوان سرمربی در لیگ دو، یک و برتر کار کرده است.

او با اشاره به این‌که دستیاران فکری ترکیبی از مربیان جوان و باتجربه است، ادامه داد: آقای فکری مربیانی را به عنوان دستیار خود معرفی کرده که تجربه کار با آنها را در تیم‌های دیگر داشته باشد. او در کادر خود از ترکیب مربیان جوان و باتجربه مانند آقای مرفاوی یا آرش برهانی و حنیف عمران‌زاده، که سابقه کار با آنها را در تیم‌های دیگر داشته و با تفکراتش آشنا و همراه بودند، استفاده کرده است.

طهماسبی در خصوص دیدار اول استقلال در لیگ برتر گفت: پیروزی بر مس رفسنجان آن‌هم با پنجره بسته و کلی بازیکن غایب مهمترین اتفاق برای آبی‌پوشان بود. به اعتقاد من عملکرد بازیکنان و کادر فنی در دیدار نخست لیگ مثبت بوده و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و استقلال بتواند خواست هواداران را برآورده کند.

او با اشاره به بازی جمعه پیش‌روی استقلال برابر فولاد ، این بازی را یک فینال زودرس دانست و افزود: فولاد با کادر فنی خوبی که دارد یکی از مدعیان قهرمانی است اما معتقدم با باز شدن پنجره نقل و انتقالات و حضور بازیکنان کلیدی استقلال، آنها می‌توانند با بکارگیری دستورات تاکتیکی آقای فکری و دستیارانش، یک بازی خوب به نمایش گذاشته و نتیجه خوبی بگیرند و با دست پر از اهواز برگردند.

طهماسبی ادامه داد: در رسانه‌ها دیدم آقای محمود فکری با مصاحبه‌هایش جنگندگی که خودش هم در دوران بازیگری‌اش داشته را به بازیکنانش انتقال می‌دهد و به نظر من این خیلی خوب است که مربی تیم حس قهرمانی و جاه‌طلبی را به بازیکنان و کادرش انتقال دهد.

مربی فصل گذشته پاس همدان در مورد بهترین کمک پیشکسوتان استقلال به کادر فنی گفت: به نظر من پیشکسوتان می توانند با عدم ایجاد و مقابله با حواشی احتمالی در اطراف تیم به کادر فنی و مهمتر از آن باشگاه خود کمک کنند تا فکری به جای درگیر شدن با مسائل بیرونی تنها به تمرینات، تاکتیک تیمی و مسابقات فکر کنند.