علیرضا مرزبان پس از پیروزی مقابل آلومینیوم اراک در هفته دوم اظهار داشت: یکی از مهمترین فاکتورهایی که داشتیم و قبل از بازی اشاره کردیم، این بود که باید بزرگی می‌کردیم. تیمی که در روند قهرمانی بود، دچار حاشیه‌های بزرگی شد. سعی کردیم این مسائل را تحلیل کنیم. روی بحث تاکتیکی، بدنسازی و روانشناسی علمی که چطور تیم را از بحران خارج کنیم.

وی افزود: تیم هفته‌ها بود نمی‌برد و موفق نشد حتی سهمیه بگیرد. این مساله سختی بود اما خوشحالیم که توانستیم یک قدم خوب به طرف به جلو برداریم. خودمان می‌دانیم مسائلمان کامل حل نشده است. این تیم باید خیلی از مسائلش ریشه‌ای حل شود. این برد کمک می‌کند تا قدم بهتری را به طرف جلو برداریم. به تیم و بازیکنانمان تبریک می‌گویم که ارزش‌های خودشان را نشان و مبارزه بزرگی را انجام دادند که برای ما بسیار اهمیت داشت.

مربی سپاهان با اشاره به درگذشت مرحوم یاوری گفت: بار دیگر باید بگویم؛ باید به یاد آقای یاوری باشیم و به جامعه فوتبال ایران تسلیت بزرگی بگوییم. از هوادارانمان تشکر می‌کنم که امروز به طور متفاوتی استادیوم را تزئین کردند. امیدواریم مسیرمان را خیلی خوب برویم. راه قهرمانی فوق‌العاده سخت است. باید قدرت تحمل‌مان فوق‌العاده بالا باشد و با سختی‌ها زندگی کنیم. این قدم‌های اولی بود که ما برداشتیم.

وی در مورد بدرقه تیم سپاهان از مقابل هتل تا ورزشگاه، عنوان کرد: خیلی خوشحالم چون این فوتبال اساسا به خاطر هواداران درست شده است. فوتبال بدون هوادار و بدون اینکه انسان‌ها از آن لذت ببرند و بدون هیجان کافی، اصلا معنایی ندارد. الان می بینیم که در فوتبال اروپا و ورزشگاه‌های خودمان به خاطر نبود هواداران چه مشکلات بزرگی وجود دارد. امروز که هواداران ما مقابل هتل بودند، احساس خیلی خوب و قوی بود که به تیم بگویند ما با هم هستیم. همبستگی ما و هواداران خیلی مهم است. 

مربی سپاهان در مورد برنامه برای استفاده از ضربات ایستگاهی در دیدار مقابل آلومینیوم اراک گفت: برای به دست آوردن ضربات ایستگاهی برنامه داشتیم و در این مورد خوب کار کردیم. ولی در مورد اجرای آن باید دقت بیشتری کنیم و مسائل جدیدی را مطرح کنیم که بهتر نتیجه بگیریم.

مرزبان در مورد اینکه سپاهان نیمه مربیان را از حریف برد، اظهار داشت: در نیمه دوم موارد جزئی تاکتیکی را به بازیکنان گفتیم که فوق‌العاده به ما کمک کرد چون تشخیص آن مسائل خیلی مهم است. باید توان تشخیص ریزه‌کاری‌های فوتبال را داشته باشیم که در کجا می‌توانیم به حریف ضربه بزنیم. خیلی خوشحالم که بازیکنان این مساله را خیلی خوب اجرا کردند. مهمترین فاکتور این است که محرم نویدکیا بازیکن بزرگی بوده که به عنوان لیدری بزرگ و یک مربی، در زمین کار می‌کرد و این مسائل را خوب می‌شناسد. 

وی در مورد عملکرد محمد کریمی گفت: برای بازیکنانمان نقشی را تعریف کردیم. آن‌ها نقش‌های متفاوتی دارند چون استراتژی بازی  باید دائم تغییر کند. شرایط جدید به وجود می‌آید و این شرایط را برای کریمی تعریف کرده بودیم که چگونه و در چه نقاطی باید صاحب توپ شود.

مربی سپاهان در مورد اینکه چرا با وجود تاکیدات ستاد کرونا روز گذشته از هواداران درخواست کرد تیم را تا ورزشگاه همراهی کنند و این باعث تجمع مقابل هتل شد، اظهار داشت: ما باید در جامعه خودمان احساس خوبی داشته باشیم و از هم مراقبت کنیم. خیلی خوشحالم همه هوادارانی که آنجا بودند، ماسک داشتند و از هم محافظت می‌کردند. باید در زندگی احساس خوب زندگی داشته باشیم.

وی افزود: مردم باید احساس خوب و وفاداری نسبت به هم داشته باشند. اگر ما ماسک می‌زنیم، این نیست که خودمان دچار بیماری نشویم. بلکه باید فرهنگمان به آن طرف برود؛ اگر ماسک می‌زنیم این احساس را داشته باشیم که خود ما کرونا داریم و نمی‌خواهیم به کسی بدهیم. می‌بینیم که همه رعایت می‌کنند و امیدوارم روزی برسد که مردم ایران از این معضل نجات پیدا کنند.

وی در مورد اینکه چه اتفاقی باید بیفتد و چه پروسه زمانی باید طی شود تا سپاهان به جایگاه قهرمانی برسد، عنوان کرد: مهمترین فاکتور قهرمانی این است که تیم باید متحد باشد و لازمه آن هم درک و احساس خوب نسبت به یکدیگر است. پذیرش شخصیت‌های متفاوت و برخوردشان با هم، مساله مهمی است که روی آن در حال کار کردن هستیم. مدیریت هم باید متحد و در درون خودش احساس مثبتی داشته باشد. کادر فنی هم باید یک هدف خاص را تعقیب کند. باید خواسته‌های سرمربی تیم برآورده شود.

مرزبان تصریح کرد: اتحاد بین این سه جهت باید برقرار شود و پایه اصلی آن، اتحاد بی نظیر هواداران است. اگر به این مساله به عنوان میز با چهار پایه نگاه کنیم، باید استمرار، استقلال و وفاداری به هم داشته باشند. می‌توانیم سپاهان مدنظرمان را در آسیا دوباره بسازیم. این نقشی تعیین کننده دارد.

مربی سپاهان در خصوص اینکه آیا در بازی‌های بعدی هم بازیکنانی که عملکرد خوبی نداشته‌اند روی نیمکت می‌نشینند، گفت: دلیل نیمکت نشینی بازیکنانی که بازی نکردند، بازی قبلی نبود. بعد از آن دیدار بررسی کردیم که چرا آن اتفاق افتاد. چرا ما نتوانستیم کیفیت خوبی داشته باشیم. در تمرینات بازیکنانی را کنار هم گذاشتیم که مسائل مدنظرمان را اجرا کنند و می‌توانستند بهتر با هم کار کنند.