دو سال دیگر در همین یعنی 21 نوامبر 2022(30 آبان 1401) جام جهانی قطر آغاز می شود. به همین مناسب شبکه «الکاس» به معرفی 8 ورزشگاه میزبان این رقابت ها و گزارش پیشرفت کار در آنها پرداخته است.

طبق گزارش این رسانه قطری تاکنون 3 ورزشگاه جام جهانی 2022 به صورت کامل آماده شده است. 5 ورزشگاه دیگر هم 90 درصد کارهایش انجام شده و بزودی افتتاح خواهد شد. 8 ورزشگاه میزبان این رقابت ها به شرح زیر است:

* استادیوم بین المللی خلیفه(افتتاح شد)

این ورزشگاه در سال 2017 بعد از بازسازی کامل افتتاح شد. این استادیوم میزبان 6 مسابقه جام جهانی در مراحل مقدماتی، یک هشتم و رده بندی خواهد بود.

*استادیوم الجنوب(افتتاح شد)

این ورزشگاه در سال 2019 افتتاح شد. ظرفیت آن 40 هزار تماشاگر است. نکته جالب در این ورزشگاه این است که بعد از برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 طرفیت آن به 20 هزار تماشاگر کاهش پیدا می کند. الجنوب هم میزبان 6 مسابقه از این تورنمنت خواهد بود.

*ورزشگاه المدینه التعلیمیه(اجوکیشن سیتی)(افتتاح شد)

این ورزشگاه در سال 2020 افتتاح شد. این ورزشگاه هم 6 مسابقه جام جهانی رامیزبانی می کند. مهمترین بازی که در این استادیوم برگزار می شود بازی مرحله یک چهارم نهایی است. ظرفیت این استادیوم 40 هزار نفر است.

*ورزشگاه البیت(درحال ساخت)

نام این ورزشگاه از بیت شعری الهام گرفته شده است و ساکنان بادیه های قطر در طول تاریخ آن را می خواندند. ظرفیت این ورزشگاه 60 هزار نفر است و شکل این ورزشگاه مثل خیمه است. این ورزشگاه  هم میزبان 6 بازی جام جهانی است و مهمترین آن بازی افتتاحیه است. 

*استادیوم الریان(در حال ساخت)

این ورزشگاه به جای ورزشگاه قدیمی باشگاه الریان ساخته شده است. ظرفیت آن 40 هزار نفر است. در این استادیوم هم 6 بازی از مسابقات جام جهانی 2022 برگزار می شود.

* استادیوم الثمامه(در حال ساخت)

این ورزشگاه رمز فرهنگ قطری و عربی است که نفش جوانان قطر در پیشرفت و جهش این کشور را به نمایش می گذارد. ظرفیت این استادیوم 40 هزار نفر است و 6 بازی را میزبانی می کند.

*استادیوم لوسیل(در حال ساخت)

ورزشگاه لوسیل با ظرفیت 80 هزار نفر انگیزه دولت قطر را به نمایش می گذارد که می خواهد فرهنگ عربی را به همراه فرهنگ های مختلف در جهان به نمایش بگذارد. این استادیوم هم 6 بازی را میزبانی می کند و مهمترین آن بازی فینال است.

* استادیوم راس أبوعبود(در حال ساخت)

این ورزشگاه عجیب ترین و خاص ترین است چون با کانتینرهای حمل بار ساخته می شود و بعد از مسابقات جام جهانی 2022 کاملا از هم تفکیک می شود. در این استادیوم هم 6 بازی جام جهانی برگزار می شود.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین جام جهانی است که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در کشور قطر برگزار خواهد شد.