بیژن طاهری درباره برتری یک بر صفر استقلال مقابل ماشین سازی در هفته سوم لیگ برتر اظهار داشت:‌ مشخص بود استقلال به دلیل بارندگی قبل از این بازی خوب تمرین نکرده است. هرچند این تیم مقابل فولاد شکست خورد اما در آن مسابقه نسبت به دیدار با ماشین سازی روان تر بازی کرد. مهم سه امتیاز بود که کسب کرد تا روند رو به رشدی داشته باشد.

وی افزود: استقلال در این فصل بیشتر نفرات اصلی اش را حفظ کرده و بازیکنان قدیمی تا حئی نیاز به هماهنکی با نفرات جدید و البته اعتناد به نفس بیشتر دارند. با توجه به باخت هفته قبل برابر فولاد و فشاری که روی بازیکنان وجود داشت، مقداری اعتماد به نفس آنها کمتر بود و این موضوع تا حدی رو عملکرد تیم مقابل ماشین سازی تاثیر گذاشت.

مربی سابق استقلال با اشاره به عقب نشینی این تیم پس از گل میلیچ عنوان کرد: این تیم نمایش پرصلابتی نداشت و این هم به دلیل این بود که قبل بازی با ماشین سازی به دلیل بارندگی نتوانست در چمن طبیعی تمرین کند  و مجبور شد در سالن یا زمین چمن مصنوعی تمرین کند. این موضوع روی آمادگی بازیکنان تاثیر گذاشت اما ان‌شاءالله شرایط در هفته های آینده بهتر می شود و اعتماد به نفس با کسب نتایج بهتر به تیم بازمی گردد. استقلال تیمی خوب، خطرناک و از مدعیان قهرمانی است اما هواداران باید مقداری صبر و حوصله داشته باشند.

بیژن طاهری درباره ارزیابی اش از عملکرد بازیکنان تازه وارد استقلال مانند محمد نادری، رشید مظاهری، مهدی مهدی پور و احمد موسوی مقابل ماشین سازی توضیح داد: جا افتادن بازیکنی مثل علی کریمی که جایش خیلی در تیم استقلال محسوس است هم در ترکیب تیم زمان برد. هر بازیکنی به یک تیم جدید و بزرگ مانند استقلال می رود برای نشان دادن کارایی اش نیاز به زمان دارد. باید به آنها فرصت داد زیرا قطعا بازیکنان خوبی هستند که به استقلال آمده اند و در ادامه بهتر می شوند.

وی درباره دیدار آینده استقلال مقابل پیکان گفت: این بازی خارج از خانه در ورزشگاه شهدای شهرقدس برگزار می شود و به دلیل اینکه کیفیت چمن این ورزشگاه به دلیل برگزاری حدود 20 دقیقه از دیدار پیکان و شهرخودرو در شرایط بارانی در آن تا حدی از بین رفته است، مدیران استادیوم شهرقدس باید هرچه سریع تر زمین را ترمیم کنند تا با توجه به روی زمین بازی کردن استقلال و پیکان شاهد دیدار خوبی باشیم.

پیشکسوت تیم استقلال درباره حواشی یک هفته اخیر این تیم توضیح داد: هفته گذشته هم گفتم افراد زیادی منتظر نتیجه نگرفتن استقلال هستند تا بلافاصله از تیم و کادرفنی اش انتقاد کنند. البته درباره حواشی های اخیر هم باید بگویم اگر سرمربیان تمام تیم ها به نفرات نیمکت نشین اجازه سر و صدا ندهند، چنین اتفاق هایی رخ نمی دهد. متاسفانه اکنون برخلاف گذشته مربیان تیم ها بیشتر از سرمربیان حرف می زنند و همین امر سبب ایجاد حواشی و تنش می شود.