افکار نیوز: هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور با شکست سرخابی های پایتخت به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی افکار نیوز در پایان هفته دوم لیگ برتر سرخابی های پایتخت با نتیجه دو بر یک مسابقه را به حریفان واگذار کردند.


برنده ها:

تومباکوویچ: مجبور بودم از کریمی در پست دفاع استفاده کنم

سرمربی استیل‌آذین درباره استفاده از علی کریمی در خط دفاعی در بازی امروز گفت: بازیکن دیگری را در این پست نداشتیم.

لوبیسا تومباکوویچ پس از پیروزی ۳ بر صفر برابر پاس اظهار داشت: نتیجه کسب شده بهتر از بازی بود که انجام دادیم. بازیکنانمان با خونسردی بازی کردند و تصور داشتند که پیروز میدان هستند. تیم پاس در برخی لحظات بهتر از ما بازی کرد و بازی را در میانه میدان در اختیار داشتند.

وی ادامه داد: نتوانستیم بازی خوبی از خود به نمایش بگذاریم، اما فوتبال همین است و زمانی که کمترین امید را برای گل‌زنی داریم به گل دست پیدا می‌کنیم. استیل‌آذین در نیمه دوم حرفه‌ای بازی کردیم در حالی که بازی زیبایی شاهد نبودیم. امیدوارم در بازی‌های آینده نقاط ضعف را پوشش دهیم و بتوانیم بازی زیبایی انجام دهیم.
سرمربی استیل‌آذین در مورد انتخاب ترکیب تیم خاطرنشان کرد: دوست دارم بیشتر از این بازیکن داشته باشم، چرا که هیچ مربی از داشتن بازیکنان خوب ناراضی نیست. بازیکنان خوب می‌توانند در لحظه خاص مثمرثمر باشند و هر تیمی با بازیکنان زیادی نیاز دارد، زیرا فصل طولانی است و ممکن است برای بازیکنان مشکلات زیادی به وجود آید و سایر افراد جایگزین آنها شوند.

تومباکوویچ در مورد مربی دروازه‌بانان تیم استیل‌آذین تصریح کرد: از هر ۲ مربی در تیم استفاده خواهیم کرد و در اینجا باید در مورد این دیدار صحبت کنیم نه درباره مربی استیل‌آذین.
وی درباره استفاده از علی کریمی در خط دفاعی در بازی امروز عنوان کرد: بازیکن دیگری را در این پست نداشتیم و کریمی به عنوان بازیکن باتجربه کمک زیادی به استیل‌آذین کرد.

جلالی: شکست استقلال کار بزرگی بود

سرمربی تیم فوتبال خوزستان برتری برابر استقلال در ورزشگاه آزادی را کار بزرگی دانست.
مجید جلالی پس از برتری ۲ بر یک برابر استقلال گفت: بازی خوبی انجام دادیم. برتری برابر استقلال کار سختی بود. این تیم بعد از اینکه گل دوم را خورد فشار سنگینی روی دروازه ما آورد. آنها خوب بازی کردند.
وی ادامه داد: فولاد خوزستان به دنبال ارائه یک فوتبال خوب و کسب نتیجه است. زمانی که در ورزشگاه آزادی برابر تیم‌های بزرگی مانند استقلال بازی می‌کنیم هدف اولمان کنترل حریف است و می‌خواهیم پس از آن فضاهایی را پیدا کنیم تا در آن فضاها بازی‌ خود را ارائه دهیم. اکنون به سبک بازی‌ای رسیده‌ایم که اگر پرورش پیدا کند بهتر خواهیم شد. فولاد تیم خیلی جوانی است.
سرمربی فولاد خوزستان در مورد صادر نشدن مجوز بازی مهاجم برزیلی خود گفت: کار او برای حضور در لیگ ایران درست شده است. ۱۱۰۰ یورو نیز به حساب باشگاه صربستانی واریز کردیم تا مجوز بازی را صادر کنند اما آنها ۳۰۰۰ یورو رشوه می‌خواهند تا ITC این بازیکن را بدهند. از فدراسیون خواسته‌ایم این مسئله را پیگیری کند زیرا هیچ مانعی برای حضور این بازیکن وجود ندارد.
جلالی در مورد تعویض‌هایش گفت: تعویض‌هایم بر این اساس بود تا بتوانم میزان دوندگی تیم را بالا نگه دارم. استقلال در اواخر بازی فشار زیادی ایجاد کرد و ما نیاز به انرژی جدید داشتیم.

وی در مورد دیدار با سپاهان عنوان کرد: ۳ دیدار اول فولاد با سه تیم مدعی قهرمانی است. هفته گذشته نیز برابر استیل‌آذین بازی خوبی انجام دادیم و در آخرین دقایق بر اثر بی‌تجربگی شکست خوردیم. برابر سپاهان نیز هفته آینده بازی بزرگ و خوبی را انجام می‌دهیم تا هواداران اهوازی را خوشحال کنیم.

جلالی در مورد اینکه چرا رضا نوروزی را با وجود خستگی تعویض نکرد گفت: ترجیح دادم او در پیشانی خط حمله بماند زیرا ما مهاجم تخصصی نداریم و با وجود تمام تلاشی که باشگاه در فصل نقل و انتقالات کرد نتوانستیم مهاجم تخصصی جذب کنیم.
وی در مورد ضعف خط دفاعی‌اش گفت: ما تیم کاملی نیستیم و در دفاع مشکلاتی داریم. این مشکلات در هفته اول بیشتر بود و با چند روز تمرین بهتر شدیم. ضمن اینکه گرد و غبار اهواز باعثمی‌شود نتوانیم آنطور که می‌خواهیم تمرین کنیم. امیدوارم این گرد و غبار به تهران هم برسد تا مسئولان فکری به حال آن کنند.

کمالوند: از پیروزی مقابل راه آهن لذت نبردم

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: امروز راه آهن را شکست دادیم؛ اما لذتی نبردم چرا که هوادارانمان نبودند تا شادی کنند. فراز کمالوند پس از پیروزی ۳ بر یک مقابل راه آهن اظهار داشت: قبل از هر چیز بگویم که خوشحالم بار دیگر این افتخار نصیبم شد که در خدمت تراکتورسازی و مردم آذربایجان شرقی باشم و امیدوارم که به خواسته به حق مردم که همان سهمیه آسیایی است برسیم. ی افزود: کار سختی پیش رو داریم؛ اما در پایان فصل می خواهیم به اهداف خود برسیم. من به هیچ وجه از کیفیت بازی امروز راضی نیستم. امروز که برده ام این حرف را می زنم تا کسی نگوید که می خواهم توجیه کنم.

سرمربی تراکتورسازی ادامه داد: این تیم برای رسیدن به شرایط خوب ۳ الی ۴ هفته زمان نیاز دارد. از لحاظ بدنی مشکل داریم و هنوز به هماهنگی نرسیده‌ایم. به هواداران قول می دهم که از هفته پنجم شکل واقعی این تیم را ببینند.
کمالوند در مورد اینکه گفته می شود قرار است محرومیت هواداران تراکتورسازی کاهش پیدا کند، گفت: من به شدت حرکت زشتی که در ورزشگاه آزادی رخ داد را محکوم می کنم. این به دور از فرهنگ آذربایجان است که هوادارانش سنگ پرتاب کنند و صندلی آتش بزنند؛ آنها هواداران تراکتورسازی نبود بلکه دشمن بودند. امروز من بردم اما لذتی از این پیروزی نداشتم چون آنهایی که شادی کنند در ورزشگاه نبودند.
سرمربی تراکتور سازی با بیان این که از رئیس کمیته انضباطی و رئیس سازمان لیگ خواهش می‌کند محرومیت هواداران تراکتور سازی را کاهش دهند افزود: من از آنها می‌خواهم به خاطر مردم آذربایجان این تخفیف را بدهند و با همین یک بازی محرومیت هواداران را متنبه کنند. من به نمایندگی از مردم آذربایجان قول می دهم که تماشاگر نماها در ورزشگاه حضور پیدا نکنند.

وی در خصوص محرومیت رسول خطیبی گفت: او حرکتی در جریان بازی با پرسپولیس انجام داد که مستحق کارت زرد بود. خطیبی هرگز دنبال تحریک هواداران و یا مردم نبوده است و فقط یک حرکت غیر ورزشی انجام داد که فکر می‌کنم در موردش سختگیری شد و امیدوارم او هم بخشیده شود.

استیلی: برای کسب سه امتیاز به قزوین آمده بودیم

سرمربی تیم فوتبال شاهین بوشهر گفت: برای کسب هر ۳ امتیاز به قزوین آمده بودیم و برای برد برنامه داشتیم.

حمید استیلی پس از برتری یک بر صفر برابر پیکان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما برای برد به قزوین آمده بودیم و باید از بازیکنانم تشکر کنم که تا لحظه آخر جنگیدند و این پیروزی را به مردم خوب و خونگرم بوشهر تبریک می‌گویم.
وی ادامه داد: ما برای برد برنامه داشتیم. در تمرینات روی ضربات ایستگاهی کار کرده بودیم و امروز هم از روی همین ضربات به گل رسیدیم.
استیلی با اشاره به بازیکنان جوان تیم شاهین بوشهر گفت: نظیر محمد رضا سلیمانی در تیم زیاد داریم و در این فصل جوانان بوشهری را خواهید دید و تیم ما بهتر خواهد شد. شاهین بازی به بازی بهتر می‌شود و در هر دیدار و مقابل هر تیمی بازی تهاجمی ارایه خواهیم کرد. اعتقادی به بازی دفاعی ندارم.
سرمربی شاهین بوشهر در مورد داور مسابقه گفت: هیچ موقع در مورد داوری نظر نمی‌دهم.

فرکی: به دلیل بی‌تجربگی نتوانستیم بیشتر گل بزنیم

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران گفت: به دلیل بی‌تجربگی بازیکنان نتوانستیم بیشتر به شهرداری گل بزنیم.

حسین فرکی پس از برتری ۳ بر یک برابر شهرداری تبریز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این برد را به بازیکنانم تبریک می‌گویم. امروز چهره یک تیم لیگ برتری را نشان دادیم البته هنوز تا رسیدن به شرایط ایده‌آل فاصله زیادی داریم.
وی ادامه داد: زمان کافی برای هماهنگی بین بازیکنان و حتی یارگیری نداشتیم. شناخت کاملی از بازیکنان تیم ندارم و بعد از ۶ هفته اول این شناخت را پیدا می‌کنم و تیم به هماهنگی خواهد رسید.
فرکی تصریح کرد: با برگزاری اردو بعد از تعطیلی لیگ در هفته هفتم هماهنگ‌تر خواهیم شد. از نظر بدنی بازیکنان هنوز به آمادگی کامل نرسیده‌اند با این حال تلاش می‌کنیم تیم را در لیگ برتر حفظ کنیم و هر چه رتبه تیم هم در جدول بالاتر باشد شرایط بهتر خواهد بود تا فصل آینده به نتایج دلخواه برسیم.
سرمربی تیم نفت تهران تاکید کرد: امروز نمایش خوبی برابر شهرداری تبریز ارائه کردیم و به دلیل کم تجربگی بازیکنان نتوانستیم گل‌های بیشتری بزنیم و موقعیت‌های گلزنی خود را از دست دادیم البته نمی‌توان از این بازیکنان انتظار زیادی داشت.


تساوی ها

پورغلامی: با بستن کناره‌ها حریف را کنترل کردیم

سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: با اتخاذ سیستم ۴ دفاعی راه نفوذ سپاهانی ها را از کناره ها بستیم و آنها را کنترل کردیم.

فرهاد پورغلامی پس از تساوی بدون گل برابر سپاهان اظهار داشت: بازی در نیمه اول در اکثر دقایق در اختیار ما بود و تسلط بر توپ و میدان داشتیم و البته چندین موقعیت مسلم گلزنی را نیز با بی دقتی مهاجمان خود از دست دادیم.
وی ادامه داد: باید از همه بازیکنانم تشکر کنم که کارهای تاکتیکی که از آنها خواسته بودم را به خوبی اجرا کردند و اجازه ندادند که سپاهانی‌ها زیاد صاحب توپ شوند.
پورغلامی در مورد هدف ملوان در این فصل عنوان کرد: متاسفانه با بودجه کم که داشتیم، نتوانستیم بازیکنان خوبی را جذب کنیم، اما از هفته اول با این وجود برای رتبه تک رقمی می‌جنگیم.

سرمربی ملوان در مورد محسن مسلمان، مهاجم این تیم گفت: مسلمان بازیکن خوبی است و در صورت کناره گیری از حاشیه‌ها می تواند مثمر ثمر باشد. در اردوی پیش از فصل که در سرعین داشتیم هم قابلیت‌های خود را نشان داد.
وی در مورد بودجه ملوان در فصل جاری گفت: کل بودجه ما در این فصل نزدیک به ۴ میلیارد تومان است و با این بودجه کم نباید انتظار کار زیادی را داشت. ما به جز محسن مسلمان و محمد همرنگ سایر بازیکنان‌مان سرباز و از لیگ دسته اول هستند. البته باید به این موضوع هم توجه کرد که ما یک تیم جوان و جنگنده هستیم.

سرمربی ملوان در مورد سیستم ۴ دفاعی ملوان گفت: اعتقاد من به سیستم ۴ دفاعی است و در این بازی شیوه بازی مستقیم را در پیش گرفتیم. چون با اتخاذ این سیستم راه نفوذ سپاهانی ها را از کناره ها بستیم و اجازه ندادیم هافبک‌های آنها سانتر کنند. سپاهان با مهاجمان خوبی که داشت در صورت سانتر از کناره‌ها می توانست خطرناک باشد.
پور غلامی عنوان کرد: قلعه‌نویی در فصل گذشته نیز با سیستم نفوذ از کناره‌ها توانست قهرمان ایران شود.

قلعه‌نویی: فشار مطبوعات عامل بازی کردن کاظمیان نبود

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: ۷ سال است که روزنامه نمی‌خوانم و هرگز مطبوعات عامل بازی کردن کاظمیان مقابل ملوان نبودند.
امیر قلعه نویی پس از تساوی بدون گل سپاهان برابر ملوان بندرانزلی اظهار داشت: در این مسابقه خوب بازی نکردیم چرا که برای هماهنگی بهتر بازیکنان به زمان نیاز داشتیم که متاسفانه همه نفرات را در اختیار نداشتیم.

وی ادامه داد: سپاهان امروز بازی خوبی را انجام نداد و خط هافبک ما ضعیف تر از پست های دیگر بازی کرد و نتوانست خط حمله را تقویت کند. در خط دفاع خوب بازی کردیم و در خط هافبک فقط امید ابراهیمی توانست برای ما بازی خوبی را انجام دهد. نیاز داریم که جان‌واریو و محرم نویدکیا به ترکیب تیم برگردند و این ضعف را پوشش دهند.
سرمربی سپاهان درباره سیستم بازی تیمش و عدم کارایی این تیم با روش ۳-۵ - ۲ تاکید کرد: ما در بازی قبلی با روش ۴-۴ - ۲ بازی کردیم و در این ۲ بازی فقط ۱۰ دقیقه با روش ۳-۵ - ۲ بازی کرده‌ایم. آیا ایراد تیم من همین ۱۰ دقیقه است؟ به نظر من در فوتبال کنوبی سیستم بازی نمی کند بلکه عملکرد تیمی و بازیکن است که فوتبال بازی می کند و این موضوع بیش از هر چیز اهمیت دارد.

قلعه‌نویی ادامه داد: هنوز به شرایط آرمانی نرسیده ایم و این مشکل حتماً تا هفته چهارم برطرف خواهد شد. مهاجمان خوبی مانند ابراهیم توره داریم؛ اما به نظرم مهاجمان ما به خوبی تغذیه نشدند.

سرمربی سپاهان ضعف خط دفاعی سپاهان را رد کرد و افزود: در ۲ بازی فقط یک گل خورده ایم و این نشان می‌دهد که ساختار دفاعی خوبی داشته ایم. ایراد سپاهان در خط هافبک است چون در این پست ستاره نگرفته ایم. در خط میانی بیشتر بازیکنانی که جذب کرده ایم از لیگ دسته اول بوده‌اند. ناصحی، رجب‌زاده و امید ابراهمی بازیکنان دسته اولی محسوب می شوند و بازیکنانی مانند جواد کاظمیان نیز ستاره نیستند بلکه نیاز دارند با تیم ما هماهنگ شوند بنابراین جوسازی ها علیه سپاهان برای جذب ستاره ها صحت ندارد. ما اگر بتوانیم به یک تیم تبدیل شویم می توانیم سپاهان واقعی را به هواداران نشان دهیم.
قلعه‌نویی درباره اتفاقات رخ داده در دیدار قبلی سپاهان که هواداران استقلال علیه خسرو حیدری شعار دادند، عنوان کرد: حیدری بازیکن بزرگی است و باید خودش را برای بازی کردن در هر شرایطی آماده کند. حیدری بازیکن بزرگی است و استقلالی ها هم دوست نداشتند که این بازیکن را از دست بدهند و به همین دلیل به وی اعتراض کردند. امروز هواداران سپاهان به وی محبت کرده و به این بازیکن روحیه دادند و من از همه آنها تشکر می کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا به دلیل فشار مطبوعات جواد کاظمیان را به زمین فرستادید، ‌ گفت: من ۷ سالی است که روزنامه نمی خوانم و این موضوع صحت ندارد. اگر فشار مطبوعات بود کاظمیان را در ترکیب ثابت قرار می دادم؛ ‌اما بر حسب مسایل تاکتیکی وی را به میدان فرستادم.
دیدار تیم های سپاهان و ملوان بندرانزلی از هقته دو لیگ برتر ایران در ورزشگاه فولادشهر با تساوی بدون گل به پایان رسید.

بازنده ها

مدیرروستا: اسیر تجربه بازیکنان استیل‌آذین شدیم

سرمربی تیم فوتبال پاس همدان گفت: بازی خوبی انجام دادیم، اما اسیر تجربه بازیکنان استیل‌آذین شدیم.
علی اصغر مدیرروستا پس از شکست ۳ بر صفر برابر استیل‌آذین در هفته دوم لیگ برتر اظهار داشت: در نیمه اول بازیکنان پاس برتر از استیل‌آذین ظاهر شدند، اما متأسفانه نتوانستند از موقعیت‌های به دست آمده به خوبی استفاده کنند.
وی ادامه داد: می‌توانستیم پیروز میدان شویم، اما گرمای هوا روی بازی دو تیم تأثیر گذاشت و روند بازی را تغییر داد. در نیمه دوم برای جبران وارد میدان شدیم و با توجه به اینکه هوا خنک‌تر شده بود می‌توانستیم نتیجه را جبران کنیم، اما اسیر تجربه بازیکنان استیل‌آذین شدیم.
سرمربی پاس همدان خاطرنشان کرد: به علت اینکه بازیکنان جوانی داریم با دریافت گل دوم تیم پاس انگیزه خود را از دست داد و نتوانستیم به بازی برگردیم.
مدیرروستا افزود: برای کسب هر ۳ امتیاز به تهران آمده بودیم و فکر تساوی نبودیم. با توجه به آشنایی با نقاط ضعف دفاع استیل‌آذین کسب ۳ امتیاز دور از دسترس نبود، اما مهاجمانمان نتوانستند از موقعیت‌ها به خوبی استفاده کنند.
وی با اشاره به ضعف خط دفاعی پاس عنوان کرد: در خط دفاعی با مشکلاتی روبرو هستیم و باید به دنبال برطرف کردن این نقص باشیم. برای حضور در لیگ برتر فرصت اندکی داشتیم و باید تلاش کنیم تا خط دفاعی خود را ترمیم کنیم. همان‌طور که در هفته اول گفتم تیم‌ها را می‌توان در هفته‌های چهارم و پنجم ارزیابی کرد.
سرمربی پاس درباره جایگاه این تیم در پایان فصل تصریح کرد: پاس در پایان فصل در نیمه بالای جدول قرار خواهد داشت و با توجه به بازیکنان جوانی که داریم می‌تواینم بازی‌های بهتری در آینده انجام دهیم.

مظلومی: من باید پاسخگوی هواداران باشم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: بازیکنان استقلال باید این نکته را بدانند که من باید پاسخگوی هواداران و تماشاگران باشم.

پرویز مظلومی پس از شکست ۲ بر یک برابر فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آن چیزی که می‌خواستم در زمین اتفاق نیفتاد. اصلا از بازیکنان راضی نیستم. دلیلش هم ضعف بدنی آنهاست و توان بدنی آنها ضعیف است. کارهای تاکتیکی ما تا زمانی که به گل رسیدیم خوب انجام شد.

وی ادامه داد: نباید چنین شکستی می‌خوردیم. بازیکنان باید از این باخت درس بگیرند. در گل‌هایی که خوردیم خط دفاع مقصر بود. مدافعان ما نباید به یکدیگر تعارف کنند تا مهاجم حریف بیاید و گل بزند. مشکلاتی در تیم داریم که با جابه‌جایی در نفرات آنها را رفع خواهیم کرد. در نیمه دوم خط حمله فولاد فشار زیادی به ما وارد کرد؛ به ویژه رضا نوروزی که دو گل زد.

سرمربی استقلال در مورد ضعف خط دفاعی‌اش گفت: آنها ناهماهنگ بودند و این مسئله را قبول دارم. اشتباهات فاحشی را مرتکب شدیم و شکست بدی خوردیم. نباید این گونه ببازیم. توان تیمی ما پایین است و سرعت لازم را هم نداریم. حتی پس از برتری برابر شهرداری تبریز در هفته گذشته این مسائل را بیان کردم. موجودی تیم استقلال همین است.

وی ادامه داد: دستمان بسته است و مصدوم داریم. حتی برهانی نیز که روی او حساب زیادی می‌کردیم مصدوم شد و مجبور شدیم مجیدی ناآماده را بازی بدهیم. بسیاری از بازیکنان استقلال شرایط مسابقه را ندارند و تا زمان بهبودی مصدومان باید با همین اندوخته جلو برویم.

مظلومی با اشاره به تغییر در ترکیب تیم در هفته‌های آینده عنوان کرد: شک نکنید تغییرات خواهیم داشت. من به همه بازیکنان گفته‌ام همه دیدارها یک فینال است. بچه‌ها باید بدانند که من باید پاسخگوی این تماشاگران باشم بنابراین آنها باید در زندگی حرفه‌ای، گشت و گذار، استراحت و حتی خورد و خوراک خود دقت لازم را داشته باشند. من بر این مسائل نظارت می‌کنم.

مظلومی در مورد اینکه استقلال از هفته چندم آماده خواهد شد گفت: تیم ما هنوز کار دارد. نمی‌توانم زمان دقیقی برای این مسئله بگویم. مسابقات فشرده است و باید تیم را بسازیم. تصور می‌کنم در هفته هفتم که لیگ تعطیل می‌شود بتوانیم تیم را آماده کنیم.

این مربی در مورد اینکه تیم‌های نفت تهران و آبادان و شهرداری تبریز همین شرایط را دارند اظهار داشت: من این مسئله را قبول ندارم. شاید تیم‌هایی که از لیگ یک آمده باشند مانند ما باشند اما شرایط همه تیم‌ها یکسان نیست. زمانی که برخی تیم‌ها در اردو بودند ما در حال جذب بازیکن بودیم. شرایط برای تیم‌ها متفاوت است. نباید از روی کاغذ حرف زد. من فقط یک ماه فرصت داشتم تا هم تیم را از نظر بدنی و هم از نظر تاکتیکی آماده کنم. دنبال بهانه نیستم و باز هم می‌گویم شکست بدی خوردیم. با این حال کارم را انجام می‌دهم تا تیم آماده شود.

مظلومی در مورد عملکرد وحید طالب‌لو در این مسابقه گفت: طالب‌لو عملکرد خوبی داشت. او یک موقعیت تک به تک را مهار کرد. روی گل دوم نیز مدافعان تیم را صددرصد مقصر می‌دانم. آنها باید توپ را دفع می‌کردند. تا هفته آینده می‌توانم در مورد ترکیب اصلی فکر کنم و اکنون نمی‌توانم چیزی در این مورد بگویم.
سرمربی استقلال در مورد حضور امیرحسین صادقی در ترکیب تیم گفت: از صادقی به این دلیل استفاده کردم که مهاجمان فولاد قدبلندند و صادقی نیز قد بلندی دارد. با این حال از عملکرد او راضی نیستم.


مرفاوی: نمی‌دانم چرا دستیارانم روی نیمکت نبودند

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: من هم مثل شما خبرنگاران نمی‌دانم چرا نباید دستیارانم روی نیمکت باشند.

صمد مرفاوی پس از باخت ۲ بر یک مقابل ذوب‌آهن در خصوص اینکه چرا هیچ کدام از دستیارانش روی نیمکت مربیگری حضور نداشتند، اظهار داشت: این مسئله ربطی به اختلاف نظر بین اعضای کادر فنی ندارد. مشکل این است که آنها نمی‌توانند روی نیمکت بنشینند. من یک سؤال دارم؛ مگر می‌شود که از یک کادر فنی هیچ کدام روی نیمکت نباشند.

وی افزود: نمی‌دانم چرا نمی‌گذارند آنها روی نیمکت بنشینند. این سؤال را از هیات فوتبال بپرسید که چرا هنوز قراردادها برای صادر شدن کارت به تهران ارسال نشده است. اگر تیمی می‌خواهد موفق شود همه باید به آن کمک کنند. با عناد و لجبازی در فوتبال به جایی نمی‌رسیم.

مرفاوی ادامه داد: من که نباید روی نیمکت تنها باشم. دو جفت چشم بهتر از یک جفت چشم است. تا به حال در کدام مسابقه دیده‌اید که سرمربی تیم تنها باشد. قرار است شفاف حرف بزنم و گناه کسی را هم نمی‌شویم. شما در ورزش هستید و بپرسید که چرا از کادر فنی فقط باید من روی نیمکت باشم. حتی من امروز از سازمان لیگ خواهش کردم که بگذارند پزشک تیم روی نیمکت بنشیند. او هم کارت ندارد.

سرمربی مس کرمان با بیان اینکه این مسائل جانبی است تصریح کرد: من باخت را به گردن هیچ کس نمی‌اندازم. به این مسئله دقت کنید که این تیم نسبت به سال گذشته تغییرات زیادی داشته و استخوان‌بندی تیم تغییر کرده است. من فقط ۴۰ روز است که هدایت مس را به عهده گرفتم و یک ماه اول کارم بدنسازی بوده است.

مرفاوی تاکید کرد: من امروز تیمم را بازنده نمی‌دانم چرا که خوب بازی کردند. بازیکنان زحمت خود را کشیدند اما از فرصت‌ها به خوبی استفاده نکردند. تیم حریف از ۲ موقعیتی که داشت نهایت استفاده را برد. ذوب‌آهن چند سال است که بازیکنانش کنار هم هستند و هماهنگی خوبی دارند.

سرمربی مس درباره نحوه چگونگی بستن تیم گفت: ‌ با توجه به شرایط باشگاه و توان مالی تیم را بستیم. من لیست خوبی را به باشگاه دادم و به بازیکنان جذب شده نیز اعتماد دارم. ‌آنها در تیم‌های خود بهترین بودند.
مرفاوی با تاکید بر اینکه این تیم بازیکنان زیادی را از دست داده است، تصریح کرد: من فقط مسئول فنی این تیم هستم و وظیفه من مذاکره با بازیکنان نیست. از مربیانی هم نیستم که با بازیکنان شخصا صحبت کنم. لیست به باشگاه دادم تا باشگاه آنها را به خدمت بگیرد.

مرفاوی خاطرنشان کرد: مستحق باخت نبودیم در دیدار با پاس هم شایسته شکست نبودیم. دلیل باختمان در این دو بازی عدم هماهنگی بین بازیکنان بود و موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم. امروز تیم روان‌تر از همیشه بازی کرد.

سرمربی مس کرمان در پاسخ به این سؤال که در صورت حل نشدن مشکل دستیارانش چه فکری دارد، ‌ گفت: ‌دستیاران من مدرک مربیگری B دارند و من نمی‌دانم چطور این مشکل قرار است حل شود اما اجازه نمی‌دهم در بازی‌های آینده این روش ادامه یابد. برایم بومی و غیر بومی فرقی نمی‌کند و شخصی باید بیاید که شرایط نشستن روی نیمکت را داشته باشد. در حال حاضر نمی‌توانم احساسی حرف بزنم و باید در این خصوص با مسئولان تیم جلسه بگذارم. من نمی‌دانم لجبازی‌ها از کجاست و شاید از استان باشد. اگر می‌دانستم شک نکنید که آنرا می‌گفتم.
مرفاوی در پایان با دفاع
از سرپرست تیم گفت: بستن قرارداد و رفتن دنبال بلیت وظیفه سرپرست نیست. باشگاه پشتیبانی دارد، سرپرست یک تیم شأن و شخصیت دارد، در این تیم اگر نفراتی جذب شدند این سرپرست تیم بوده که آنها را جذب کرده است و اگر کسی این را نمی‌دانسته من این را می‌گویم تا همه بدانند.


میثاقیان: اسیر بازی حریف شدیم و حرفی برای گفتن ندارم

سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز گفت: اسیر بازی نفت تهران شدیم و در مورد این شکست حرفی برای گفتن ندارم.
اکبر میثاقیان پس از باخت ۳ بر یک برابر نفت تهران در جمع خبرنگاران گفت: نیمه اول خوب بازی نکردیم و اسیر بازی حریف شدیم و نمایش خوبی نداشتیم اما نیمه دوم را خوب شروع کردیم.
وی ادامه داد: حتی یک گل هم زدیم اما زمانی که داشتیم خوب بازی می‌کردیم گل سوم را هم خوردیم و دیگر نتوانستیم جبران کنیم و دومین باخت را در لیگ برتر متحمل شدیم.
میثاقیان تاکید کرد: شکست خوردیم و حرفی برای گفتن ندارم.

کربکندی: به خاطر اشتباه گلر و خط دفاع باختیم

سرمربی تیم فوتبال راه آهن گفت: به خاطر اشتباه دروازه بان و خط دفاع بازی را به تراکتورسازی واگذار کردیم.

رسول کربکندی پس از باخت ۳ بر یک مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: بازی بدی نبود. به غیر از مواردی که بازیکنان تراکتورسازی در چند صحنه تک ضرب بازی می کردند در جریان مسابقه عملکرد بازیکنان راه آهن را بد ندیدم.
وی افزود: در پرتاب اوت حریف عملکرد خط دفاع و دروازه بان راه آهن خوب نبود و همین امر باعثشد تا در ۳ صحنه مشابه دروازه مان باز شود و شکست بخوریم. پیش بینی این را نمی کردم که شاگردانم در ۳ صحنه واکنش یکسان داشته باشند و باید روی این نقطه ضعف بیشتر کار کنیم.

کربکندی در مورد بحثی که درباره فوتبال پاک مطرح می شود، عنوان کرد: در فوتبال ما اشکلاتی هست و نمی توان گفت صداقت و پاکی محض وجود دارد. وقتی کمیته انضباطی و منشور اخلاقی داریم خود گواه این است که ناراستی هایی وجود دارد؛ اما برای از بین بردن این شرایط عزم ملی را لازم داریم. وقتی ۹۵ درصد پول فوتبال را دولت تامین می کند باید دولت هم در پاک شدن این رشته ورزشی پیش قدم شود.
سرمربی راه آهن تاکید کرد: آدم های سالم و خوب هم در فوتبال داریم اما برای از بین رفتن ناپاکی ها همه باید کمک کنند. هر کسی به سهم خود به اصلاح خود بپردازد این مسئله هم از بین می رود.
کربکندی در مورد مصاحبه منتسب به علیپور دبیر ستاد منشور اخلاقی در مورد قهرمانی سپاهان در فصل گذشته گفت: من می دانم که گزهای اصفهان شیرین است اما این مسئله ای که در این مصاحبه اعلام شده بود را نمی دانم و آقای علیپور هم مصاحبه خود را تکذیب کرد. وقتی از فوتبال ناپاک گفته می شود به طور ناخودآگاه چنین حرف هایی هم زده می شود.
وی در مورد محرومیت هواداران تراکتورسازی در این بازی اظهار داشت: من معتقد هستم که باید با هوادار خاطی برخورد شود و نباید مقابل کسانی که در ورزشگاه ها فحاشی می کنند، نظاره گر بود. من همیشه از همان مواقعی که فوتبال بازی می کردم هواداران تبریزی را با فرهنگ و محترم می دیدم و همیشه در تبریز شاهد جوی سالم بودیم.
کربکندی با بیان اینکه نباید فقط به فکر رکورد زدن حضور تماشاگر در ورزشگاه ها بود، گفت: باید به فکر بالا بردن فرهنگ هواداران باشیم. نباید اتفاقی بیفتد که آنها از حضور در ورزشگاه‌ها محروم شوند البته وقتی که چاره‌ای نباشد آخرین راه محرومیت است.

سرمربی راه آهن در پایان خاطرنشان کرد: بازیکنان راه آهن چون مقابل بازیکنان سرزن سپاهان در بازی اول به خوبی توانسته بودند بازی را کنترل کنند در این بازی هم فکر‌ می‌کردند به همین راحتی از پس ضربه‌های سر بازیکنان تراکتور سازی برآیند.