علیرضا جهانبخش در فصل آخر حضورش در لیگ هلند و باشگاه آلکمار درخشان ظاهر شد و توانست به آقای گل این رقابت دست یابد. او در فصل 2017-2018 توانست 21 گل به ثمر رساند و 3 پاس گل به ثبت رساند. او در تابستان 2018 راهی برایتون شد تا در انگلیس فوتبال خود را ادامه دهد.

به همین بهانه و درخشش جهانبخش در لیگ هلند، سایت فوتبال اینترنشنال با ستاره ایرانی مصاحبه‌ای انجام داد و از آن روزها از بازیکن 27 ساله کشورمان سوال پرسید.

جهانبخش گفت: توصیف چیزی که هلند به فوتبالم داده برایم غیرممکن است. 5 سال حضور در هلند برایم به گونه‌ای بود که انگار در خانه‌ام هستم. من تا آنجا که می‌توانستم تلاش کردم تا از آنجا و مردم آن کشور یاد بگیرم. هلند به من این فرصت را داد تا در اروپا فوتبال بازی کنم و آن زمان بهترین زمان عمرم بود. من واقعا هلند را دوست دارم.

وی ادامه داد: اکنون در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کنم و می‌خواهم از کشور هلند و مردمانش تشکر کنم.

جهانبخش در تیم برایتون فرصت زیادی پیدا نکرد تا بتواند توانایی‌های خود را نشان دهد. در تابستان صحبت از این بود که این بازیکن دوباره به لیگ هلند و باشگاه پی‌اس‌وی آیندهوون بازگردد ولی بازیکن 27 ساله ایرانی تصمیم گرفت که مبارزه کند و جایش را در ترکیب گراهام پاتر تثبیت کند.