حجت نظری بعد از پایان نشست امروز هیئت مدیره باشگاه استقلال ، اظهار داشت: جلسه امروز پیرو تامین منابع مالی بود و تبادل نظر کردیم که بتوانیم درصد بیشتری به بازیکنان پرداخت کنیم. راهکار‌هایی را خلیل‌زاده و بقیه پیشنهاد دادند و مجموعه بررسی‌هایی که داشتیم به نظر می‌رسد تا هفته آینده درصدی از قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم.

وی در خصوص اینکه میلیچ ایران را ترک کرده است عنوان کرد: ما صبح مطلع شدیم که میلیچ شب گذشته ایران را ترک کرده و به نظر می‌رسد که او برنامه‌ای برای خروج از کشور داشته است. این امکان ندارد ظرف ۲ ساعت بعد از دربی او بلیت تهیه کند. چه او بازی می‌کرد و چه نمی‌کرد می‌خواست از ایران خارج شود. مطالبات میلیچ بیش از بقیه بازیکنان پرداخت شده است. نمی‌گویم او طلب نداشت ولی برای او و اقامت خانواده‌اش همکاری خوبی داشتیم و امیدواریم او باز هم این بازیکن به تمرینات ما برگردد.

نظری در خصوص شایعه فسخ قرارداد وی گفت: او ۲ ماه است حقوق نگرفته ولی فسخی انجام نشده است. تاکید می‌کنم فسخ قرارداد تشریفاتی دارد و ما به او پاسخ داده‌ایم.

سخنگوی باشگاه استقلال تصریح کرد: وی (میلیچ) روز گذشته در لیست ۲۰ نفره فکری بود لذا وقتی او در لیست تیم حضور دارد معنی و مفهومش این نیست که مربی این بازیکن را نمی‌خواهد.

عضو هیئت مدیره استقلال در خصوص اینکه ارقامی که شرکت های‌وب به استقلال پرداخت کرده و اینکه رقم ۳۰ میلیارد تومان چه شده است گفت: متاسفانه آنقدر بدهی روی دست باشگاه باقی مانده است که بیشتر پول دریافتی را بابت بدهی پرداخت کردیم. با تاسف؛ بدهی‌های ما تمام نشده و همچنان باید برای تسویه تمامی بدهی‌ها منابع مالی بیشتری داشته باشیم. البته در تلاش هستیم هم درصد‌های عقب افتاده بازیکنان را بدهیم و هم بدهی‌ها را تسویه کنیم.

نظری در خصوص اینکه شایعه شده سرنوشت دیاباته هم مثل میلیچ خواهد شد و او هم از ایران می‌رود عنوان کرد: در مورد دیاباته به نظر نمی‌رسد شرایط شبیه به میلیچ باشد چون چیزی که میلیچ برای ترک ایران عنوان کرده این بوده که سرمربی تیم به او بازی نمی‌دهد، ولی دیاباته در حال بازی است و در تلاش هستیم که با تامین منابع مالی مشکلی برای پرداخت مطالبات این بازیکن نداشته باشیم.

وی در خصوص اعتراض بازیکنان به مسائل مالی باشگاه و اینکه آنها اعلام کردند پاداش نمی‌خواهیم و مطالباتمان را می‌خواهیم گفت: ما در تلاش هستیم که قرارداد‌ها را پرداخت کنیم، ولی پاداش معمولا برای برد‌ها در بازی‌ها و به خصوص بازی‌های مهم عرف است. طبیعی است وقتی نتیجه مطلوب گرفته نمی‌شود افراد تلاش می‌کنند مطالبی را عنوان کنند تا از بار روانی ایجاد شده کاسته شود. همه ما شب گذشته از نتیجه بازی ناراحت بودیم و وقتی بازی تمام می‌شود و و از بازیکن این سوال را می‌پرسند او هم اینگونه جواب می‌دهد.

سخنگوی باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که رقم ۹۰۰ میلیون پاداشی که قرار بود به بازیکنان برای دربی ۹۴ پرداخت شود چه می‌شود گفت: معلوم است پاداش‌ها چه می‌شود. طبیعتا وقتی بردی صورت نگرفته پاداشی پرداخت نمی‌شود.

نظری در خصوص اینکه آیا فکری نامه عدم نیاز میلیچ را زده بود گفت: خیر سرمربی تیم چنین درخواستی نداشته است.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه عبدیان اعلام کرده به بازیکنان پاداش جدا می‌دهد، ولی برخی بازیکنان مدعی شدند باشگاه تیم را رها کرده است گفت: اینکه هیئت مدیره و مدیران باشگاه را رها کردند کم لطفی است، چون در چند ماه اخیر ما آنقدر با مشکلات مختلف مواجه بودیم که باید آنها را رفع می‌کردیم. ما برای تسویه طلب شفر و پاختاکور آنقدر درگیر بودیم که اگر این بدهی‌ها تسویه نمی‌شد نمی‌توانستیم مجوز حرفه‌ای‌سازی بگیریم و یا مثلا از بازیکنان جدیدمان استفاده کنیم و حتی ممکن بود پنجره نقل و انتقالاتمان باز نشود. بسیاری از اتفاقات در این مدت رقم خورده و اینها حاصل کم کاری ما نیست. این میراثی است که از گذشته به ما رسیده و ما در این مدت تلاش کردیم درصدی از مطالباتمان را پرداخت کنیم و هیچ بازیکنی کمتر از ۱۰ درصد قراردادش را نگرفته است و حتی برخی بیش از ۳۰ درصد دریافتی داشته اند.

نظری در پاسخ به این سوال که وریا غفوری مدعی شده بازیکنان حتی از فصل گذشته طلب دارند، گفت: تفاوت‌هایی در برخی پرداختی‌ها وجود داشته که اجازه بدهید علت آن را بازگو نکنم. ما در سال‌های گذشته شاهد بودیم بازیکن مطالباتش را نگرفته، ولی آنقدر در دربی خوب کار کرده بود که همه آن را به چشم دیده‌اند لذا توجیه در مورد دربی و اینکه خوب بازی نشده چون باشگاه بدهی داشته توجیه مناسبی نیست. همانطور که گفتم ما در تلاش هستیم تا بدهی‌ها را به هر شکل ممکن تسویه کنم.

وی در خصوص عملکرد داوری بازی در مسابقه شب گذشته گفت: من که کارشناس داوری نیستم ولی به عنوان هوادار وقتی به آن صحنه (برخورد توپ به دست بازیکن پرسپولیس) نگاه می‌کنم به قول فیروز کریمی در بازی خارجی کارشناسان این صحنه را هَند اعلام کنند ولی وقتی بازی‌ها داخلی می‌شود قضاوت‌ها کمی متفاوت می‌شود.