شجاع خلیل‌زاده پس از دو مسابقه سخت که موجب شد انتقاداتی به او وارد شود و دو بار تغییر پست در خط دفاعی تیمش از دفاع مرکزی به سمت راست و سپس چپ بدهد، دیروز با یک گل زیبا پاسخ انتقادات را داد.

مدافع سابق پرسپولیس که دو هفته قبل یک گل به خودی زده و در دیدار اخیرشان نیز دو خطای مشکوک به پنالتی انجام داده بود، امروز در جدال با قطر اس. سی و بشار رسن هم‌تیمی سابقش خوش درخشید و پایه‌گذار برتری تیمش شد.

در دیدار آغازین هفته چهاردهم لیگ ستارگان قطر، تیم الریان که برای سومین بازی پیاپی شجاع خلیل‌زاده را در ترکیب و به‌عنوان مدافع چپ در اختیار داشت، از ساعت ۱۶:۴۵دیروز در ورزشگاه جاسم بن حمد در شرایطی به مصاف قطر اس. سی رفت که این تیم هم از بشار رسن در جمع نفرات اصلی‌اش بهره می‌برد.

بشار رسن در نیمه اول دو خلق موقعیت و یک شوت در چارچوب داشت که تبدیل به گل نشد ولی در حالی که ۴۵ دقیقه ابتدایی با تساوی صفر- صفر رو به پایان بود، دروازه قطر اس. سی روی یک اشتباه باز شد.

یاران خلیل‌زاده که در لحظات پایانی نیمه اول فشار بیشتری روی دروازه قطر اس. سی داشتند، در دقیقه اول وقت‌های تلف شده ر وی اشتباه مدافع حریف و ضربه هوشمندانه یوهان بولی به گل اول رسیدند تا برنده به رختکن بروند.

در دقیقه ۵۴ الریان صاحب یک ضربه ایستگاهی در فاصله‌ای حدودا ۳۰ متری شد که شوت عبدالعزیز حاتم پس از برخورد به مدافعان قطر اس. سی به سمت راست زمین رفت تا توپ دوم برای این تیم، گل دوم را هم توسط مدافع ایرانی‌اش به همراه داشته باشد.

سانتر دقیق نایف الحضرمی از جناح راست زمین و دفع توپ اشتباه توسط مدافع قطر اس. سی موجب شد تا توپ روی پای شجاع خلیل‌زاده جفت و جور شود و او بدون مکث و ضربه قیچی برگردان تماشایی که چرخش زیبایی گرفت و به تیرک عمودی دروازه اصابت کرد، گل دوم الریان را به ثمر رساند.

قیچی برگردان شجاع خلیل زاده

 

قیچی برگردان شجاع خلیل زاده