به گزارش افکار نیوز،علی كفاشیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، درخصوص یازدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران گفت: دیدار تیم های سپاهان و مس سرچشمه راازنزدیك مشاهده كردم ودرنهایت نیز تیم سپاهان موفق شد بار دیگر قهرمان لیگ شود.

وی ادامه داد: یکی ازنکات مثبت لیگ امسال این بود که قهرمان مسابقات تا روز پایانی مشخص نبود و همین مساله باعثجذاب تر شدن این رقابت ها شده بود.

رییس فدراسیون فوتبال با تمجید از برگزاری مسابقات لیگ برتر گفت: از کیفیت برگزاری لیگ در طول فصل راضی بودم و فکر می کنم لیگ بسیار منظم و با کیفیتی را پشت سر گذاشته ایم.

*** لیگ نشان دهنده پیشرفت فوتبال ایران بود

کفاشیان درپاسخ به سئوالی مبنی براینکه آیا لیگ ایران نسبت به گذشته پیشرفت داشته است، تصریح کرد: به طورحتم پیشرفت داشته و این روند نیز به خوبی قابل مشاهده است.

وی تاکید کرد: امسال اعتراض تیم ها به داوران بسیار کاهش یافت و باید برای بالاتر رفتن کیفیت لیگ در فصل آینده برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص اعتراض تیم ها به فرسایشی بودن لیگ، اظهار داشت: با توجه به برنامه های تیم ملی و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، چاره ای جز برگزاری بازی در مدت زمان کم نداشتیم.

*** سپاهان شایسته قهرمانی بود

کفاشیان با اشاره به قهرمانی تیم سپاهان درمسابقات لیگ برتر گفت: به طور حتم این تیم شایسته کسب عنوان قهرمانی بود وثبات در این تیم به قهرمانی های ان درچند سال کمک زیادی کرده است.

وی تاکید کرد: ثبات درفوتبال مااهمیت زیادی دارد و امیدوارم در سال های آینده شاهد ثبات مدیریتی بیشتری درفوتبال کشورمان مانند سپاهان باشیم. این مساله به رشد فوتبال ایران کمک زیادی خواهد کرد.

کفاشیان درخصوص تداخل بازی های تیم ملی وباشگاه ها به ویژه درفصل آینده گفت: درجلسه امروز(شنبه) هیات رییسه لیگ تمام این مسایل بررسی خواهد شد و با تعامل باشگاه ها برنامه بسیار خوبی برای تیم ملی فوتبال کشورمان جهت حضور قدرتمند در مسابقات جام جهانی خواهیم داشت.

وی اعلام کرد که در جلسه عصر امروز هیات رییسه سازمان لیگ بحث۱۶ تیمی شدن لیگ برتر را نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

*** بازی با آلبانی قطعی شده است.

رییس فدراسیون فوتبال ایران گفت: پس از اینکه عراق حاضر به برگزاری دیدار دوستانه با ما در تاریخ مورد نظر فدراسیون نشد، به دنبال برگزاری بازی با تیم های زیادی بودیم که در نهایت آلبانی قطعی شد.

وی ادامه داد: حالا که دیدار دوستانه خود را با آلبانی مشخص کرده ایم، رییس فدراسیون فوتبال عراق طی تماس تلفنی اعلام کرد که تیم ملی این کشور آماده است در تاریخ مورد نظر ما با تیم کشورمان دیدار دوستانه برگزار کند.

تیم ایران به مصاف آلبانی به طور حتم خواهد رفت و برای دیدار با عراق نیز منتظر تصمیم گیری کادرفنی تیم ملی هستیم.

كفاشیان درخصوص احتمال همزمانی دیدارهای مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیابا اردوی تركیه و نامشخص بودن وضعیت نمایندگان كشورمان گفت: كادرفنی تیم ملی مسئول هماهنگی وضعیت بازیكنان در این شرایط خواهد بود.