به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، در دور سوم از گروه B جام جهاني كشتي آزاد، تيم ملي ايران با نتيجه ۵ بر ۲ ژاپن را شكست داد تا صاحب سومين برد متوالي شود. محمد حسين سلطاني، مصطفي حسين خاني، احسان اميني و عباس طحان كشتيگيران پيروز ايران در اين مسابقه بودند اما مهدي تقوي و بهنام احسان پور شكست خوردند ضمن اين كه ژاپن در ۱۲۰ كيلو كشتي گير نداشت.

در مسابقه وزن ۵۵ کیلوگرم کادر فنی تیم ملی پس از حضور حسن رحیمی در دور اول و دوم، به محمد حسین سلطانی فرصت داد که سلطانی در دو تایم ۱۰ بر ۴(۴-۰ و ۶-۴) یاسوهیرو اینابا را مغلوب کرد تا پاسخ اعتماد رسول خادم را بدهد.

اما در وزن ۶۰ کیلوگرم نیز پس از حضور مسعود اسماعیل پور در دورهای اول و دوم که توانست در هر دو مسابقه حریفانش را مغلوب کند، بهنام احسان پور به مصاف کنیچی یوموتو رفت که در دو تایم ۲ بر یک(۱-۰ و ۱-۱) مغلوب شد.

همچنین در وزن ۶۶ کیلوگرم مهدی تقوی در سه تایم(۰-۱،۲-۰ و ۰-۱) به تاتسوهیرو یونمیتسو باخت. تقوی در فینال مسابقات جهانی ۲۰۱۱ این حریف ژاپنی را برده بود اما در فینال بازیهای آسیایی گوانگ جو مغلوب حریف چشم بادامی اش شده بود. ژاپنی ها با این برد ۲ - ۱ پیش افتادند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین خانی جایگزین صادق گودرزی شد که در تایم اول کشتی او با سوسوکه تاکاتانی به کلینچ کشیده شد که حریف ژاپنی توانست از این موقعیت استفاده کند و تایم اول را به سود خود به پایان رساند. در تایم دوم حسین خانی با نتیجه یک بر صفر بر تاکاتانی غلبه کرد تا کار به تایم سوم بکشد. در تایم سوم کشتی باز هم به کلینچ کشیده شد که گوی به نام حسین خانی درآمد که توانست از حریفش یک امتیاز کسب کند و در نهایت با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم نیز کادر فنی نسبت به دو دور قبلی تغییری در ترکیب تیم داد و احسان امینی را به جای احسان لشگری به روی تشک فرستاد که امینی در تایم اول با نتیجه سه بر صفر آتسوشی ماتسوموتو را مغلوب کرد. در تایم دوم نیز امینی با نتیجه پنج بر صفر حریف ژاپنی را شکست داد و برنده شد. با این پیروزی برد تیمی ایران مقابل ژاپن قطعی شد.

در کشتی وزن ۹۶ کیلوگرم عباس طحان در دو تایم(۱-۰ و ۲-۰) تاکاشی یاماگوچی را برد.

با توجه به این که ژاپنی ها در ۱۲۰ کیلوگرم کشتی گیر نداشتند پیروزی ۵-۲ برای ایران به ثبت رسید.

تيم ملي كشتي آزاد ايران در آخرين مسابقه مرحله مقدماتي برابر آمريكا قرار مي گيرد كه در صورت پيروزي، به فينال جام جهاني مي رسد.