به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، در ادامه رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد که از صبح امروز در باکو آذربایجان آغاز شده است، تیم ملی کشورمان در چهارمین دیدارش با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل آمریکا به پیروزی رسید و جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کرد.

حسن رحیمی، مهدی تقوی، احسان امینی و رضا یزدانی نمایندگان کشورمان در این دیدار بودند که مقابل حریفان آمریکایی به برتری رسیدند، اما مسعود اسماعیل‌پور، صادق گودرزی و پرویز هادی نتیجه را واگذار کردند.

تیم کشورمان در مسابقه نخست با نتیجه ۷ بر صفر ترکیه را شکست داده بود و در دیدار دوم نیز با نتیجه ۵ بر ۲ از سد گرجستان گذشته بود. ایران در دیار سوم هم با نتیجه ۵ بر ۲ ژاپن را مغلوب کرده بود.

با توجه به این پیروزی‌ها تیم کشورمان با ۴ برد متوالی به عنوان تیم نخست گروه دوم راهی دیدار پایانی شد. با توجه به نتایج کسب شده در گروه اول به نظر می‌رسد کشورمان برای قهرمانی باید با آذربایجان میزبان پیکار کند.

در یکی از مهم‌ترین مسابقات دور چهارم حسن رحیمی مقابل نیکولاس اسکات سیمونز دارنده نشان برنز ۲۰۰۹ جهان در ۲ تایم و با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی رسید.

مسعود اسماعیل‌پور در ۶۰ کیلو به اسکات کولمن باخت، اما مهدی تقوی در ۶۶ کیلو در ۲ تایم با نتیجه ۲ بر صفر از سد فرایر گذشت.

یکی از حوادثمهم این مسابقه شکست صادق گودرزی، نایب قهرمان وزن ۷۴ کیلوگرم ۲۰۱۱ جهان در دیدار مقابل جردن باروفس قهرمان ۲۰۱۱ جهان بود.

گودرزی که در فینال جهانی استانبول مقابل باروفس شکست خورده بود در این دیدار هم نتیجه را واگذار کرد تا نشان دهد مقابل این کشتی‌گیر هم مانند دنیس چارگوش روس مشکل دارد.

امینی در ۸۴ کیلو گاوین را شکست داد و رضا یزدانی هم از سد جیک وارنر دارنده نشان برنز ۲۰۰۹ جهان گذشت.

پرویز هادی هم در ۱۲۰ کیلو مقابل ترول دلاگنف دارنده نشان برنز ۲۰۰۹ جهان و نفر پنجم جهانی استانبول مغلوب شد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این دیدار به شرح زیر است:

۵۵ کیلو: حسن رحیمی برنده(۲ - یک) و(۲ - صفر) - نیکولاس اسکات سیمونز

۶۰ کیلو: مسعود اسماعیل‌پور(صفر - ۳) و(یک - ۲) - اسکات کولمن برنده

۶۶ کیلو: مهدی تقوی برنده(یک - صفر) و(یک - صفر) - جارد داوید فرایر

۷۴ کیلو: صادق گودرزی(صفر - یک کلینچ) و(صفر - ۲) - جردن باروفس برنده

۸۴ کیلو: احسان امینی برنده(۶ - صفر)،(صفر - ۲) و(یک - یک) - کیت می‌شائیل گاوین

۹۶ کیلو: رضا یزدانی برنده(۳ - یک) و(۷ - صفر) - جاکوب وارنر

۱۲۰ کیلو: پرویز هادی(صفر - یک) و(صفر - یک) - ترول دلاگنف برنده

مسابقات جام جهانی کشتی آزاد با حضور ۱۰ تیم بر‌تر جهان در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه در شهر باکو آذربایجان برگزار می‌شود که در گروه دوم تیم‌های ایران، ترکیه، گرجستان، ژاپن و آمریکا حضور دارند. در گروه اول نیز تیم‌های روسیه، آذربایجان، بلغارستان، بلاروس و قزاقستان با هم به رقابت می‌پردازند.

مسابقات فینال و نیمهنهایی این رقابتها فردا برگزار میشود.